Waszyngton INACZEJ / 2 dni
Gdzie, jak, i po co?
Miejsce: Waszyngton DC
Zakwaterowanie:
Hotel klasy turystycznej
Wyżywienie:
śniadanie w hotelu, pozostałe własne.
Transport:
bus
Rodzaj wyjazdu:
wycieczka poznawczo-historyczna
Udogodnienia:
Wejście do Kapitolu i innych budynków w stolicy
BEZ KONIECZNOŚCI OKAZYWANIA DOKUMENTÓW!
Kawa na ławę!
Cena za osobę:
$ 280
Cena zawiera: Cena nie zawiera:
- przejazd autokarem lub wygodnym minibusem (zależy od ilości osób),
-śniadanie w hotelu,
- organizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem,
- wstępy do wszystkich atrakcji z programu
(poza Mount Vernon ok.$20).

UWAGA ! biuro Ampol nie ponosi odpowiedzialności za nie zrealizowanie programu z powodu okoliczności na ,które nie ma wpływu. Np w przypadku zamknięcia , któregoś obiektu wymienionego w programie lub z powodu jego niedostępności.
- kosztów pozostałego wyżywienia( zalecamy zabrać ze sobą kanapki ) ,
- kosztów medycznego ubezpieczenia osobistego (Koszty Leczenia i Następstw Nieszczęśliwych Wypadków),
- biletu wstępu do Mount Vernon (ok.$20),
- kosztów dodatkowych atrakcji,dotacji i napiwków.
Termin:   14 grudnia - 15 grudnia
Uwagi dodatkowe:   Zwiedzanie Kapitolu,Biblioteki Kongresowej oraz budynku Sądu Najwyższego wewnątrz odbywa się bez konieczności okazywania jakichkolwiek dokumentów!
Jedynie kontrola bezpieczeństwa zabrania wnoszenia ostrych narzędzi i podejrzanych przedmiotów.
Fotografowanie mile widziane!
UWAGA ! BIURO AMPOL NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA NIE ZREALIZOWANIE PROGRAMU Z POWODU OKOLICZNOŚCI NA ,KTÓRE NIE MA WPŁYWU. NP W PRZYPADKU ZAMKNIĘCIA , KTÓREGOŚ OBIEKTU WYMIENIONEGO W PROGRAMIE LUB Z POWODU JEGO NIEDOSTĘPNOŚCI.
Plan wycieczki
Dzień wycieczki
Program danego dnia wycieczki.
1 dzień
Wyjazd z Nowego Jorku, Wallington, Linden, Trenton, Filadelfii w godzinach porannych. W drodze przystanki na kawę,toaletę etc. Przyjazd do Waszyngtonu-stolicy USA około godz. 11 am. Zwiedzanie wewnątrz KAPITOLU głównej siedziby władzy ustawodawczej USA : rotunda, historyczne sale kongresmenów, pomniki i obrazy upamiętniające mężów stanu, osoby zasłużone oraz ważne wydarzenia w dziejach USA. Przejście do największej na świecie BIBLIOTEKI KONGRESOWEJ w której oprócz słynnej czytelni można zobaczyć piękne mozaiki,rzeźby i wystawy ważnych rękopisów,możliwe (kto chce) przejście do budynku SĄDU NAJWYŻSZEGO STANÓW ZJEDNOCZONYCH,krótkie zwiedzanie miejsc dostępnych dla publiczności. Wizyta w ARCHIWUM NARODOWYM gdzie wśród licznych cennych dokumentów znajduje się oryginał Deklaracji Niepodległości i Konstytucji czyli najważniejszych w dziejach USA dekretów ustanawiających istnienie tego państwa i praw obywateli w nim mieszkających.Wejście do TEATRU FORDA, który był miejscem zamachu na Abrahama Lincolna, pierwszego amerykańskiego prezydenta zamordowanego w czasie pełnienia swojego urzędu.( loża w teatrze, muzeum i dom w którym zmarł) następnie budynek FBI (na zewnątrz).Przejazd w kierunku słynnego pomnika Marines,który przedstawia moment zatknięcia przez sześciu żołnierzy amerykańskiej flagi na wyspie IWO JIMA (w czasie II Wojny Światowej). W drodze na nocleg możliwy jest przystanek na obiadokolację w bufecie. Nocleg.
2 dzień
Po śniadaniu przejazd w kierunku MOUNT VERNON, rezydencji Jerzego Waszyngtona pierwszego zaprzysiężonego prezydenta USA. Zwiedzanie domu , muzeum i plantacji tego najbardziej zasłużonego w dziejach przywódcy Stanów Zjednoczonych. Przejazd do MONUMENTU LINCOLNA i POMNIKÓW WETERANÓW WOJNY WIETNAMSKIEJ I KOREAŃSKIEJ, następnie pod BIAŁY DOM na sesję zdjęciową przed siedzibą Głowy Państwa i pomnikiem Tadeusza Kościuszki.Wizyta w przepięknej historycznej KATOLICKIEJ KATEDRZE ( wizytowanej przez trzech Papieży)w której m in. odbywał się pogrzeb zamordowanego w zamachu prezydenta JF Kennedy’ego czy Profesora Brzezińskiego lub możliwość wizyty w muzeum NATIONAL GEOGRAPHIC następnie przejazd ALEJĄ AMBASAD przy której ulokowanych jest większość placówek dyplomatycznych oraz przez najstarszą dzielnicę Waszyngtonu GEORGETOWN wśród wspaniałych gregoriańskich kamieniczek. Przerwa na posiłek i zakupy w chińskiej dzielnicy, dla chętnych możliwa jest wizyta w MUZEUM SZPIEGOSTWA LUB KATEDRZE NARODOWEJ w której odbywała się m in uroczystość pogrzebowa Prezydenta Busha (dodatkowy koszt biletu wstępu $9-$25). Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce w srode ok godz. 9-11pm
Drukuj Plan Wycieczki
 
Copyright © 2010-2020 Ampol Inc.