Zachód USA / 17 dni
Gdzie, jak, i po co?
Miejsce: Kalifornia, Oregon, Stan Waszyngton
Zakwaterowanie:
Hotel klasy turystycznej ( 2 osoby w pokoju )
Wyżywienie:
w niektórych hotelach śniadania,pozostałe własne
Transport:
minibus
Rodzaj wyjazdu:
wycieczka objazdowa i krajoznawcza
Udogodnienia:
W cenę nie wliczono biletów lotniczych do Los Angeles i z Seattle, ale istnieje możliwość transportu minibusem z okolic Nowego Jorku na Zachód i z powrotem (dodatkowy koszt około $450/osobę).
Kawa na ławę!
Cena za osobę:
$2950
Cena zawiera: Cena nie zawiera:
• Transport, wszystkie przejazdy, parkingi, podwyższany minibus.
• Organizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem/pilotem,
• Koszt wszystkich noclegów (przy zakwaterowaniu minimum dwóch osób w pokoju),
• Koszt biletów wstępu do parków, kanionów i atrakcji wymienionych poniżej:
1. Parki Narodowe :Joshua, Sekwoi Olbrzymich, Kings Kanion, Red Wood, Lake Crater, Mt.Helen, Mt. Rainer, Olimpic, Cascades NP- Biletów wstępu takich jak: Lotniskowiec w San Diego(ok $60),Wieza widokowa w Seattle(ok.$30), rejsy statkami lub promami (od 25-$65/osobe),Fabryka Boeninga(ok.$30), podziemne miasto oraz innych biletów wstępu nie ujętych w rubryce „cena zawiera”,
- Pozostałego wyżywienia (ok. $15-$20 na dzień) szybkie bary, bufety, restauracje, zakupy w sklepach typu "Supermarket",
- Kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego(poza wypadkiem komunikacyjnym podczas transportu), oraz koszto ubezpieczenia mienia osobistego.
- Dodatkowych atrakcji i własnych wydatków,
- Zwyczajowych napiwków dla kierowcy/przewodnika,
- Wycieczek fakultatywnych (dodatkowo organizowanych na życzenie uczestników).
Termin:   18 czerwca - 04 lipca
Uwagi dodatkowe:   Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie z przyczyn niezależnych.Informujemy, ze noclegi organizowane są w zróżnicowanych hotelach lepszej klasy turystycznej np. typu Super 8, ,Quality Inn, LaQuinta, Rodeway inn, Comfort inn, Guesthouse inn & suites, z ocenami klientów minimum od 3.8-4,8 na 5 punktów , a także kilkugwiazdkowe i „klimatyczne” związane z regionem w którym przebywamy. Wszystkie hotele są czyste. W większości na wyposażeniu są lodówki, kuchenki mikrofalowe, suszarki do włosów, baseny do pływania (na zewnątrz) .W każdym pokoju jest klimatyzacja, ręczniki, szampon, mydło, TV.

- Za zgodą uczestników istnieje możliwość rozszerzenia programu zwiedzania na trasie wycieczki bez dodatkowych opłat (poza wymaganymi biletami wstępów). Ponadto istnieje możliwość dostosowania się do propozycji sugerowanych przez uczestników o ile zostaną one odpowiednio wcześniej zgłoszone.

- Wyjazdy organizowane są klimatyzowanymi, podwyższanymi minibusami wyposażonymi w TV,CD, bagażnik.
- Istnieje możliwość zmiany programu zwiedzania (kolejność odwiedzanych miejsc lub tp.) z powodu nieprzewidzianych okoliczności, albowiem biuro turystyczne nie ponosi odpowiedzialności za wydarzenia na trasie spowodowane przyczynami niezależnymi od organizatora.
Plan wycieczki
Dzień wycieczki
Program danego dnia wycieczki.
dzień 1
Przylot do Los Angeles, przejazd do hotelu w ok. San Diego, zakwaterowanie, nocleg.
dzień 2
Zwiedzanie San Diego jednego z najpiękniejszych miast w Kalifornii zachwycającego wspaniałą roślinnością i zabytkowymi budowlami w stylu meksykańsko-hiszpańskim. Czas wolny i pobyt na plaży w okolicach zabytkowego hotelu znanego m in z filmu „Pół Żartem, Pół Serio” lub kilkugodzinna wizyta w Meksyku (Tijuna przejście na piechotę dla chętnych).Spacer po Balboa Park lub Dzielnicy Lamp. Dla chętnych istnieje możliwość zwiedzania lotniskowca w porcie San Diego (dod. ok.$60) i wizyta w lokalu znanego z filmu „Top Gun”. Nocleg.
dzień 3
Wyjazd w kierunku Parku Narodowego Joshua Tree z niesamowitymi drzewami Jukowymi i formacjami skalnymi. Kilkugodzinny pobyt w Parku i przejazd na nocleg.
dzień 4
Przejazd przez Los Angeles. W drodze wizyta przy słynnym napisie Hollywood (widok z bliska) oraz na cmentarzu wielu słynnych aktorów (np. Marylin Manroe, Dean Martin’a).
dzień 5
Przejazd do Parku Narodowego Sekwoi Olbrzymich i Kings Kanion. Najpotężniejsze drzewa na ziemi, a wśród nich „General Sherman” oraz zjazd do najgłębszego kanionu w Ameryce pozostawiają niezapomniane wrażenia. Nocleg.
dzień 6
Wizyta w jednej z winnic Doliny Napa-Sonoma ,kalifornijskiej stolicy wina. Przejazd do Misji Solano, ostatniej wśród 21 najsłynniejszych hiszpańskich zabytków Kalifornii.
dzień 7
Zwiedzanie Parku Narodowego Sekwoi Redwood ,najwyższych drzew na kuli ziemskiej. Nocleg w okolicach stanu Oregon.
dzień 8
Przejazd do wyjątkowego Lake Crater National Park(Oregon). Pobyt przy tym jednym z najgłębszych jezior na świecie usytuowanym w kraterze powulkanicznym urozmaici rejs stateczkiem po wodach o niesamowitym kolorze. Nocleg.
dzień 9
Przejazd w kierunku Mount Helen National monument. Punkty widokowe na potężną górę powulkaniczna, której okolice są równie niesamowite i piękne jak sama Mount Helen.
dzień 10
Przejazd cudownymi i tajemniczymi ( możliwe spotkanie z Big Foot) trasami widokowymi wokół wiecznie ośnieżonego Mount Rainer National Park. Punkty widokowe, spacery. Następnie przyjazd do Seattle, najwspanialszego miasta stanu Waszyngton. W zależności od czasu możliwość wyjazdu na słynną wieżę widokowa skąd roztacza się wspaniała panorama na miasto.
dzień 11
Zwiedzanie Seattle: Pierwszy na swiecie Starbucks, słynny targ rybny i centrum handlowe nad zatoką, groby Bruce’a Lee i Jimi Hendrixa, w miare wolnego czasu możliwość zwiedzania „podziemnego miasta”. Nocleg.
dzień 12
Microsoft, zwiedzanie muzeum najnowszych technologii komputerowych i przejazd do miasteczka Twin Peaks , wizyta w kilku miejscach gdzie kręcono sceny do tego słynnego filmu m in. lokalu gdzie serwowana jest kawa i ciasto wiśniowe i spacer pod wyjątkowy wodospad. Nocleg.
dzień 13
Całodniowy pobyt w Parku Narodowym Olimpic ,a tam piękne nadbrzeże Atlantyku , wspaniała roślinność i niezapomniany spacer po prawdziwym ( nie tropikalnym !) deszczowym lesie. Punkty widokowe, krajobrazy. Nocleg.
dzień 14
Zwiedzanie fabryki Boeinga, gdzie oglądamy ciąg produkcyjny tych największych samolotów na świecie. Następnie przejazd do Caskades National Park, postoje na punktach widokowych, spacery. Nocleg.
dzień 15
Wycieczka do Vancouver w Kanadzie, rejs stateczkiem lub zwiedzanie busem ( dodatkowy koszt około $100).Nocleg.
dzień 16
Powrot z Vancouver i kontynuacja zwiedzania Seattle. Czas wolny.Nocleg
dzień 17
Wylot na wybrane lotnisko.
Drukuj Plan Wycieczki
 
Copyright © 2010-2020 Ampol Inc.