Oregon, Seattle / 16 dni
Gdzie, jak, i po co?
Miejsce: Stany : Washington,Oregon,Montana,Dakota Północna i inne
Zakwaterowanie:
hotele lub motele klasy turystycznej,
Wyżywienie:
w niektórych hotelach śniadania,pozostałe własne
Transport:
Autokar lub wygodny minibus.
Rodzaj wyjazdu:
wycieczka objazdowa i krajoznawcza
Udogodnienia:
Wyjątkowa wycieczka organizowana niezwykle rzadko,dla podróżników i turystów ciekawych najdalszych zakątków USA. Do tej wycieczki można "dołączyć" się w Seattle dolatując samolotem.
Kawa na ławę!
Cena za osobę:
$ 2450
Cena zawiera: Cena nie zawiera:
-przejazdy wygodnym minibusem ( siedzenia lotnicze,klimatyzacja,TV,DVD,bagażnik)
-15 noclegów ( będzie KAŻDEJ NOCY )
w hotelach lub motelach klasy turystycznej (zakwaterowanie po 2 osoby w pokoju, dopłata do "jedynki" wynosi $ 750,a dla rodzin śpiących 3 lub 4 osoby w pokoju przysługuje zniżka w wysokości $ 150 / osobę ). Informujemy ze w pokojach są dwa łóżka dwu osobowe, a w niektórych hotelach będą śniadania kontynentalne(minimum 8 śniadań),
-Koszty biletów wstępu do Parków narodowych, stanowych i obiektów przyrodniczych,
-kosztów wyżywienia,
-kosztów pozostałych biletów poza Parkami Narodowymi, stanowymi i obiektami przyrodniczymi
(w tym biletów wejściowych do wszystkich atrakcji gdzie wymagana jest tzw. "wejściówka" płatna za każdą osobę).Koszt tych biletów może wynosić około $100/osobę na wszystkie atrakcje.
-kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego,
-kosztów i wydatków własnych,
Termin:   22 sierpnia - 06 września
Uwagi dodatkowe:   Poniższy program może być rozbudowany o dodatkowe atrakcje,proponowane przez uczestników i po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem.
Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.
Do tej wycieczki można"dołączyć" się w Seattle
dolatując samolotem.Po indywidualna wycenę oraz
o więcej informacji prosimy o kontakt pod nr :
609 647 9054 lub napisać na AMPOLtours@yahoo.com
Plan wycieczki
Dzień wycieczki
Program danego dnia wycieczki.
1 dzień (22 sierpnia)
Wyjazd w godzinach porannych ( 5am-7am) z Nowego Jorku, Wallington, Trenton, Filadelfii w kierunku stanu Indiana. W drodze krótki przystanek w miasteczku Amiszów. Nocleg.
2 dzień (23 sierpnia)
Wyjazd w kierunku stanu Minnesota, przerwa na zakupy sera i piwa w Wisconsin oraz w największym w USA Centrum Handlowym "Mall of America" .Nocleg.
3 dzień (24 sierpnia)
Kontynuowanie podróży.Podczas przejazdu przez Stan Dakota Północna wizyta w pierwszym Parku Narodowym na tej wycieczce Theodore Roosevelt'a, a tam przystanki na sesje zdjęciowe,krótkie spacery,dzikie zwierzęta, rzeka Missouri,bizony,wspaniałe widoki.Nocleg.
4 dzień (25 sierpnia)
Całodzienny przejazd przez stany Montana i Idaho, częste przerwy na kawę, posiłki, toaletę. W tym dniu możliwy jest przejazd do Little Bighorn,miejsca zwycięskiej walki Indian Siuksów nad Armią amerykańską(uzależniony od czasu).
5 dzień (26 sierpnia)
W drodze do Seattle przystanek w miasteczku Twin Peaks . To właśnie tutaj toczyła się akcja słynnego filmu i serialu.Postoje w miejscach gdzie nagrywano znane sceny i m in.przy przepięknym wodospadzie. Po przyjeździe do Seattle wizyta w siedzibie Microsoft oraz wyjazd (dla chętnych) na wieżę Space Needle, skąd roztacza się wspaniały widok na to piękne miasto usytuowane nad wodami zatok,które są częścią Pacyfiku.Nocleg w Seattle(3 noce).
6 dzień (27 sierpnia)
Całodzienne zwiedzanie Seattle, a więc : podziemne miasto, słynny bazar rybny i nie tylko , kawa w pierwszym na świecie Starbucks, punkty widokowe , statua Jimiego Hendrix'a, grób Bruce Lee , spacer, czas wolny.Powrót na nocleg.
7 dzień (28 sierpnia)
Wycieczka do fabryki Boeinga produkującej najpopularniejsze i znane wszystkim samoloty. Bardzo interesujące, prawie 2-u godzinne zwiedzanie wprowadzające w tajniki powstawania samolotów. Następnie do wyboru : kilkugodzinna wycieczka do Parku Narodowego Gór Kaskadowych lub Czas wolny w Seattle,gdzie można odbyć rejs widokowy po zatoce (decyduje większość). Powrót na nocleg
8 dzień (29 sierpnia)
Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Olimpic. Spacer dróżkami poprzez niesamowity i jedyny na kontynencie las deszczowy.Punkty widokowe na Mt. Olimpus, przystanki w ciekawych miejscach,dzikie plaże.Nocleg.
9 dzień (30 sierpnia)
Przejazd do Parków i Monumentów Narodowych najsłynniejszych gór powulkanicznych, stanowiących serce słynnego Pierścienia Ognia, a więc Mt.Rainer i Mt.Helens. Sesje zdjęciowe na punktach widokowych,krótkie spacery. nocleg w Oregon.
10 dzień (31 sierpnia)
Przejazd na wybrzeże Oregonu, przystanki w ciekawszych miejscach, sesje zdjęciowe, latarnia morska,podziwianie krajobrazów,w tym czasie istnieje możliwość zaobserwowania wielorybów w oceanie.Przejazd pod nietypowy wodospad i spacer na punkt widokowy rzeki Columbia. W tym dniu możliwa jest wizyta przy największym wyprodukowanym na świecie, wodolocie (uzależnione od Czasu).Nocleg w Oregon.
11 dzień (01 września)
Przejazd w kierunku Parku Narodowego Crater Lake. Objazd dookoła jeziora kraterowego usytuowanego wewnątrz wygasłego wulkanu z przystankami na sesje zdjęciowe jest jedną z największych atrakcji turystycznych USA. Możliwy jest rejs stateczkiem po jeziorze.Nocleg.
12 dzień (02 września)
Przejazd do Parku Narodowego Sekwoi Redwood w Kalifornii.Sesje zdjęciowe,spacery,przystanki wśród tych najwyższych i jednych z najstarszych drzew na ziemi. Nocleg w Nevadzie.
13 dzień (03 września)
Wyjazd w kierunku Salt Lake City.W drodze postój przy wielkim słonym jeziorze w miejscu gdzie pobijano rekordy prędkości samochodów wyścigowych. W Salt Lake City wizyta przy Świątyni Mormonów i w wiosce olimpijskiej gdzie jest skocznia narciarska oraz muzeum Olimpiady zimowej.Nocleg.
14 dzień (04 września)
Przejazd przez stany Wyoming,Nebraska. Przystanki w ciekawych miejscach znaczących historię "Dzikiego Zachodu" tych rejonów Ameryki( np Dom i muzeum słynnego Buffalo Cody Billa, lub stacja poczty Ponny Express).Nocleg.
15 dzień (05 września)
Przejazd przez stany Nebraska,Iowa,Illinois,Indiana. Przystanki w ciekawych miejscach znaczących historię "Dzikiego Zachodu" tych rejonów Ameryki ( Np Dom i muzeum gwiazdy westernów Johna Wayn'a, lub słynny most z filmu "Co się wydarzyło w Madison County").Nocleg.
16 dzień (06 września)
Wyjazd w kierunku Nowego Jorku,podsumowanie wycieczki,przegląd zdjęć. Powrót na miejsce w godzinach wieczornych(8-10pm).
Drukuj Plan Wycieczki
 
Copyright © 2010-2020 Ampol Inc.