Parki Narodowe! Dookoła USA / 16 dni
Gdzie, jak, i po co?
Miejsce: 20 Stanów, ponad 15 Parków Przyrody i Kanionów, ponad 20 miast i miasteczek
Zakwaterowanie:
Hotele lub motele klasy turystycznej ( 2 osoby w pokoju)
Wyżywienie:
własne
Transport:
bus
Rodzaj wyjazdu:
wycieczka objazdowa
Udogodnienia:
Cała podróż odbywa się najpiękniejszymi trasami widokowymi w USA.Podczas wycieczki serwujemy(jeśli to nikomu nie przeszkadza) muzykę relaksacyjną, indiańską i tematycznie związaną z mijanymi rejonami, za co otrzymujemy wiele pochwał gdyż tworzy to niepowtarzalny klimat i atmosferę wyjazdu
Zawsze dodatkowo (za zgodą uczestników i bez dodatkowych opłat poza biletami wstepow), kaniony i atrakcje (może to być np. Jezioro Powella, zakręt rzeki Kolorado,tzw."podkowa"), których nie ma w programie!
Uwaga! Rodziny 3-4 osobowe śpiące w jednym pokoju przysługuje zniżka za noclegi !
Kawa na ławę!
Cena za osobę:
$ 1100 + ceny noclegów i biletów wstępu (informacje dotyczące dodatkowych kosztów znajdują się w rubryce \"Uwagi Dodatkowe\").
Cena zawiera: Cena nie zawiera:
- Przejazdy autokarem lub wygodnym podwyższanym minibusem( uzależnione od ilości osób),
- Realizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem/pilotem,
- Organizację noclegów,biletów,programu pobytu,
- W niektórych hotelach śniadania kontynentalne (minimum 5 śniadań).
Uwaga! Koszt całkowity na osobę (standardowo osoby pojedyncze kwaterujemy z drugą osobą)
wynosi $ 2350 jeśli śpią dwie osoby w pokoju
$1100+$1250=$2350 i zawiera wszystkie bilety wstępów oraz noclegi natomiast dla większej ilości osób śpiących w pokoju są zniżki! Proszę przeczytać w rubryce \"Uwagi dodatkowe\" wszelkie dokładne informacje na ten temat.
- Kosztów noclegów i biletów wstępu do parków, kanionów i w/w atrakcji
(proszę przeczytać w uwagach dodatkowych informacje dotyczące cen noclegów i biletów wstępu!),
- Pozostałego wyżywienia (ok. $15-$20 na dzień) szybkie bary, bufety, zakupy w sklepach typu "Supermarket",
- Kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego,(tylko i wyłącznie poza wypadkiem komunikacyjnym),
- Kosztów ubezpieczenia osobistego i hotelowego
mienia w czasie podróży,
- Dodatkowych atrakcji i własnych wydatków,
- Zwyczajowych napiwków dla kierowcy/przewodnika,
- Wycieczek fakultatywnych (dodatkowo organizowanych na życzenie uczestników ):
$120/os. Death Valley, $ 80/os Dolina Ognia ,
Termin:   03 października - 18 października
Uwagi dodatkowe:   Dodatkowe koszta na osobę, które uwzględniają zniżki dla rodzin :
-15 noclegów oraz WSZYSTKIE BILETY WSTĘPU do parków, kanionów i w/w atrakcji wynoszą
( informujemy ,że w pokojach hotelowych są przeważnie dwa duże łóżka dwuosobowe ) :
$1250- na osobę jeśli śpią 2 osoby w pokoju,
czyli koszt całkowity wynosi $ 2350=$ 1100+$ 1250
( przejazdy, organizacja, zwiedzanie, atrakcje , bilety wstępów, noclegi, wszystkie parki i pomniki przyrody)
$1100- na osobę jeśli śpią 3 osoby w pokoju,
(analogicznie jw.koszt całkowity $2200=$1100+1100)
$1050- na osobę jeśli śpią 4 osoby w pokoju
(analogicznie jw.koszt całkowity $2150=$ 1100+1050)
$1900-na osobę jeśli śpi 1 osoba w pokoju,
(analogicznie jw.koszt całkowity $3000=$1100+$1900)
WAŻNA UWAGA!!! Powyższa cena ZAWIERA koszty biletów wstępu do wszystkich wymienionych obok atrakcji czyli:
Kanion Arches, Przejście Kanionem Antylope, Bryce Kanion, Wielki Kanion Kolorado (Grand Canyon), Miasto Widmo z "Dzikiego Zachodu", Las z Sekwojami, Przejazd tramwajem linowym po wzgórzach San Francisco, muzeum - więzienie Alcatraz lub rejs po Zatoce San Francisco, Park Yellowstone, Pomniki Głów Prezydentów i Szalonego Konia oraz wszystkie inne Parki i pomniki przyrody na trasie wycieczki.
W przypadku niewykorzystania przez uczestnika któregoś biletu koszta za niego zostaną zwrócone, albowiem wstępy do atrakcji (poza parkami przyrody na trasie wycieczki) nie są obowiązkowe!

Informujemy, ze noclegi organizowane są w zróżnicowanych hotelach klasy turystycznej np. typu Super 8 , Days inn, Rodeway inn, Guesthouse inn & suites,Motel Super 6 , a także kilkugwiazdkowe i „klimatyczne” związane z regionem w którym przebywamy. Wszystkie hotele są czyste. W większości na wyposażeniu są lodówki, kuchenki mikrofalowe, suszarki do włosów, baseny do pływania (na zewnątrz) w niektórych jackuzi .W każdym pokoju jest klimatyzacja, ręczniki, mydło, TV.

- Za zgodą uczestników podczas wycieczki istnieje możliwość rozszerzenia programu zwiedzania bez dodatkowych opłat (poza wymaganymi biletami wstępów). Propozycja może dotyczyć , Jeziora Powella, Zapory Glen Canyon lub historycznego miasta indian. Ponadto istnieje możliwość dostosowania się do propozycji sugerowanych przez uczestników o ile zostaną one odpowiednio wcześnij zgłoszone.

- Wyjazdy organizowane są klimatyzowanymi autobusami lub wygodnymi minibusami
(zależy od ilości uczestników) co gwarantuje, że
KAŻDA WYCIECZKA DOCHODZI DO SKUTKU!!!.

- Istnieje możliwość zmiany programu zwiedzania (kolejność odwiedzanych miejsc lub tp.) z powodu nieprzewidzianych okoliczności, albowiem biuro turystyczne nie ponosi odpowiedzialności za wydarzenia na trasie spowodowane przyczynami losowymi lub niezależnymi od organizatora.

UWAGA! Dla wygody oraz komfortu wszystkich uczestników restrykcyjnie będą przestrzegane ograniczenia dotyczące ILOŚCI bagażu oraz WIELKOŚCI bagażu !!!
Każda osoba dorosła może zabrać maksymalnie 20 kg bagażu (ciezar dotyczy zarowno pierwszego jak i ostatniego dnia wycieczki) + bagaż podręczny do 8 kg.
(praktycznie w każdym hotelu są pralki).
Torby lub walizki ,których gabaryty będą większe aniżeli wymiary podane obok NIE BĘDĄ ZABIERANE lub będzie wymagana dodatkowa dopłata w wysokości minimum$ 50 .
UWAGA! ZMIANA DOTYCZĄCA WIELKOŚCI BAGAZU OBOWIĄZUJĄCA OD 2-go Września 2019.
Gabaryty wg wzoru: długość bagażu+wysokość bagażu+szerokość bagażu = 122 cm., czyli suma trzech wymiarow nie moze byc wieksza niz 122 cm. Przykład: długość 70cm,szerokość 32 cm, wysokość 20cm czyli 70+32+20=122m
Za każdą nadwagę powyzej 20 kilogramów pobierana bedzie dodatkowa opłata w wysokości $25 za każde 5kg.

Co zalecamy zabrać?
*suchy prowiant na 1-szy dzień,
*strój i ręcznik kąpielowy (w kilku hotelach jest kryty basen),
*sprzet do fotografowania,
*zapasowe baterie i karty pamięci (średnia ilość zdjęć, które wykonują uczestnicy wynosi ok. 3 tysiące na osobę),
*znaczki pocztowe,
*ciepłą bluzę i kurtke,
*pelerynę przeciwdeszczową,
*wygodne obuwie,
*NIE więcej niż jedną koszulkę z krótkim rękawkiem na dzień( w czasie wycieczki jest czas na zakupy ),
*nakrycie na głowę (ochrona przed słońcem),
*uśmiech i pozytywne nastawienie na relaks i wypoczynek !Plan wycieczki
Dzień wycieczki
Program danego dnia wycieczki.
1 dzień (03 października)
Wyjazd z Nowego Jorku, Wallington, Linden,, Trenton, Filadelfii w godzinach porannych. Całodniowa podróż z częstymi przystankami na kawę, toaletę itp, nocleg w Ohio.
2 dzień (04 października)
Zwiedzanie „Wietrznego Miasta” Chicago: Przepiękna panorama miasta z Alei Solidarności, spacer promenadą wzdłuż jeziora Michigan przez Grand Park i Millennium Park do centrum czyli poprzez największe atrakcje downtown. Możliwy rejs stateczkiem po jeziorze Michigan i rzece Chicago ( uzależniony od pogody,a dodatkowy koszt biletu wynosi ok.$20) oraz obiadokolacja w polskim bufecie. Przejazd na nocleg.
3 dzień (05 października)
Całodniowa podróż z częstymi przystankami (na kawę,lunch,zakupy itp.)przez Wielkie Równiny amerykańskie. Postój nad rzeką Mississippi, która jest symboliczną granicą wschodu z zachodem USA.Nocleg.
4 dzień (06 października)
Rano przejazd przez niesamowity i pierwszy na trasie wycieczki Park Narodowy Badlands, przystanki na sesje zdjęciowe w najpiękniejszych miejscach, krótkie spacery, kolonia piesków preriowych, a w południe przejazd do pomników „Głów Prezydentów” i „Szalonego Konia”. Zwiedzanie muzeum indian z plemienia Siuksów, trasy widokowe, piękne góry. Nocleg w Wyoming.
5 dzień (07 października)
Całodzienny pobyt w pierwszym na świecie obiekcie ochrony przyrody Yellowstone Park: obserwacja dzikich zwierząt w naturalnym środowisku, bizony, gejzery, wodospady, jeziora i wspaniała przyroda gór skalistych. Nocleg w Idaho.
6 dzień (08 października)
Przejazd przez Wielkie pustynie Nevady oraz góry Sierra Nevada . Nocleg przed San Francisco.
7 dzień (09 października)
Całodzienne zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast w USA San Francisco: Rejs na Alcatraz do słynnego muzeum-więzienia (lub rejs po zatoce tylko w przypadku gdy Alcatraz będzie zamknięte z nieprzewidzianych przyczyn), kręta ulica, przejazd tramwajem linowym po wzgórzach miasta, spacer przez Chinatown, wjazd na most Golden Gate, czas wolny w dzielnicy Fisherman’s Wharf (czyli tam gdzie bary,restauracje z owocami morza i sklepy z pamiątkami). Powrót na nocleg.
8 dzień (10 października)
Przejazd słynną i niezwykle malowniczą trasą widokową wzdłuż wybrzeża Pacyfiku: misja hiszpańska, plaża słoni morskich, las z sekwojami, panorama Big Sur, przystanki na punktach widokowych trasy, która uważana jest za jedną z największych atrakcji turystycznych Kalifornii . Nocleg przed Los Angeles.
9 dzień (11 października)
Przejazd do Los Angeles, a w „Mieście Aniołów” najsłynniejsze miejsca czyli Hollywood Bulwar, Dolby Theatre (to tutaj odbywa się coroczna ceremonia wręczania słynnych Oscarów ), Chińskie Kino, Aleja Gwiazd, Beverly Hills. W drodze do Las Vegas mozliwe zwiedzanie wyjątkowego kowbojskiego „miasta widmo” z kopalnią srebra( uzależnione od czasu). Nocleg w Las Vegas.
10 dzień (12 października)
Las Vegas,Zwiedzanie miasta: Strip- najwspanialsze kasyna, tańczące fontanny, pokazy, przedstawienia i inne atrakcje, czas wolny. Nocleg w Las Vegas przy "Strip" lub w downtown. W tym dniu możliwe jest zorganizowanie wycieczki fakultatywnej do Death Valley(dodatkowy koszt $ 120) lub Doliny Ognia(dodatkowy koszt $80).
11 dzień (13 października)
Przejazd fragmentem historycznej"Route 66" oraz pobyt w Grand Canyon od strony południowej. Wielki Kanion Kolorado uważany za cud natury nr 1 na świecie roztacza z tego miejsca swoje najwspanialsze widoki.( Dla chętnych istnieje możliwość przelotu helikopterem nad kanionem,a dodatkowy koszt biletu wynosi ok.$ 240), Nocleg.
12 dzień (14 października)
Rano przejście niesamowitym Kanionem Antylopy, następnie przejazd do Kanionu Bryce i spacer bezpieczną ścieżką widokową wzdłuż krawędzi jednego z najwspanialszych kanionów w USA. Powrót na nocleg.
13 dzień (15 października)
Od Monument Valley przez Canyonlands do Arches Canyon czyli przejazd przez krainę kanionów i tereny rezerwatu indian Navaho. Przystanki, spacery, zdjęcia w najciekawszych i najsłynniejszych miejscach "Dzikiego Zachodu", malownicze krajobrazy, niesamowite pejzaże! Nocleg.
14 dzień (16 października)
Przejazd przez Góry Skaliste z postojami na sesje zdjęciowe w przepięknych miejscach widokowych,m in. Kanion Glenwood, rzeka Kolorado, nocleg w Kansas.
15 dzień (17 października)
Przejazd przez Wielkie Równiny oraz postój w St.Louis nad rzeką Mississippi, a tam punkt widokowy na "Bramę na Zachód" najwyższy na świecie pomnik symbolizujący jednocześnie granicę Wschodu z Zachodem USA, nocleg.
16 dzień (18 października)
Całodzienna podróż powrotna z częstymi przystankami. Podsumowanie wycieczki ,przegląd zdjęć ,przypomnienie każdego dnia, wymiana kontaktów, wspomnienia miłych wrażeń. Przyjazd na miejsce do Nowego Jorku, New Jersey, Pensylwani w godzinach wieczornych(8-10pm).
Drukuj Plan Wycieczki
 
Copyright © 2010-2020 Ampol Inc.