Waszyngton INACZEJ / 2 dni
Gdzie, jak, i po co?
Miejsce: Waszyngton DC
Zakwaterowanie:
Hotel dobrej klasy z wysokimi ocenami za czystość.
Wyżywienie:
własne
Transport:
bus
Rodzaj wyjazdu:
wycieczka poznawczo-historyczna
Udogodnienia:
Rezydencja prezydenta Waszyngtona oraz inne nowe atrakcje, które są obecnie otwarte dla zwiedzających.
Kawa na ławę!
Cena za osobę:
$ 270
Cena zawiera: Cena nie zawiera:
- przejazd autokarem lub podwyższanym minibusem (zależy od ilości osób),
-nocleg ( zakwaterowanie minimum 2 osoby w pokoju,
a dopłata do jedynki wynosi $60),
-śniadanie w hotelu (o ile hotel nie zrezygnuje z serwowania śniadań),
- organizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem,
- wstępy do wszystkich atrakcji z programu, poza Rezydencją Jerzego Waszyngtona.
- kosztów biletów wstępu do Rezydencji Jerzego Waszyngtona ok. $20/osobę ,
- kosztów wyżywienia( zalecamy zabrać ze sobą kanapki ) ,
- kosztów medycznego ubezpieczenia osobistego (poza wypadkiem komunikacyjnym w czasie transportu),
- kosztów dodatkowych atrakcji,dotacji i napiwków.
Termin:   30 stycznia - 31 stycznia
Uwagi dodatkowe:   Uwaga! Możliwe, że będą utrzymane restrykcje związane z ograniczeniem dostępu do bazy żywieniowej, dlatego zalecamy zaopatrzyć się we własny prowiant /wyżywienie na tą wycieczkę.
UWAGA ! BIURO AMPOL NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA NIE ZREALIZOWANIE PROGRAMU Z POWODU OKOLICZNOŚCI NA ,KTÓRE NIE MA WPŁYWU. NP W PRZYPADKU NIESPODZIEWANEGO ZAMKNIĘCIA , KTÓREGOŚ OBIEKTU WYMIENIONEGO W PROGRAMIE LUB Z POWODU JEGO NIEDOSTĘPNOŚCI. W takim wypadku PROPONOWANE BĘDĄ INNE ATRAKCJE. Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.
Plan wycieczki
Dzień wycieczki
Program danego dnia wycieczki.
1 dzień
Wyjazd z Nowego Jorku, Wallington, Linden, Trenton, Filadelfii w godzinach porannych. W drodze przystanki na kawę,toaletę etc. Przyjazd do Waszyngtonu-stolicy USA około godz. 11 am. Zwiedzanie na zewnątrz Kapitolu głównej siedziby władzy ustawodawczej USA ,spacer dookoła oraz przejście na piechotę pod budynek Biblioteki Kongresowej i Sądu Najwyższego. Sesja zdjęciowa. W przypadku dostępności możliwa jest wizyta w wybranym MUZEUM lub w ARCHIWUM NARODOWYM lub w zależności od czasu przy POMNIKU PREZYDENTA ROOSEVELTA .Przystanek koło TEATRU FORDA, w którym dokonano zamachu na Abrahama Lincolna (pierwszego amerykańskiego prezydenta zamordowanego w czasie pełnienia swojego urzędu) i budynku FBI (na zewnątrz). Przejazd do MONUMENTU LINCOLNA i spacer przy POMNIKACH WETERANÓW WOJNY WIETNAMSKIEJ I KOREAŃSKIEJ. Sesję zdjęciowa przed siedzibą Głowy Państwa czyli pod BIAŁYM DOMEM i POMNIKIEM TADEUSZA KOŚCIUSZKI. Przejazd w kierunku słynnego pomnika Marines na terenie CMENTARZA ARLINGTON, który przedstawia moment zatknięcia przez żołnierzy amerykańskiej flagi na wyspie IWO JIMA (w czasie II Wojny Światowej). Przystanek przy Pomniku Lotników przy PENTAGONIE skąd roztacza się spektakularny widok na miasto. Nocleg.
2 dzień
Rano przejazd w kierunku MOUNT VERNON, REZYDENCJI JERZEGO WASZYNGTONA pierwszego zaprzysiężonego prezydenta USA. Zwiedzanie domu , muzeum i plantacji oraz wizyta przy grobie tego najbardziej zasłużonego w dziejach przywódcy Stanów Zjednoczonych. Następnie przejazd do przepięknej historycznej katolickiej KATEDRY (wizytowanej przez trzech Papieży) w której m in. odbywał się pogrzeb Prezydenta JF Kennedy’ego czy Profesora Brzezińskiego. Przejazd ALEJĄ AMBASAD i placówek dyplomatycznych w kierunku protestanckiej KATEDRY NARODOWEJ w której odbywały się uroczystości pogrzebowe większości Prezydentów ,a ostatnia Prezydenta Busha . Spacer przez OGRÓD BISKUPA obok Katedry. Przed wyjazdem z Waszyngtonu przystanek przy największym katolickim kościele w USA, BAZYLICE NARODÓW NIEPOKALANEGO POCZĘCIA. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce ok godz. 9-11pm
Drukuj Plan Wycieczki
 
Copyright © 2010-2021 Ampol Inc.