Fatima (USA)/Niagara w zimie! / 2 dni
Gdzie, jak, i po co?
Miejsce: Stan Nowy Jork
Zakwaterowanie:
Luksusowy hotel przy Niagarze
Wyżywienie:
własne
Transport:
autobus lub podwyższany minibus.
Rodzaj wyjazdu:
wyjazd o charakterze religijnym i przyrodniczym.
Udogodnienia:
Sanktuarium Fatimskie koło Niagary zostało uznane przez Kościół Katolicki jako miejsce cudów prawdziwych( Uzdrowienia i Łaski) .
Przy okazji wizyty odbędzie się zwiedzanie wodospadu od strony Stanów Zjednoczonych, ale jeśli warunki na to pozwolą dla chętnych możliwe jest przejście do Kanady!
Kawa na ławę!
Cena za osobę:
$ 250
Cena zawiera: Cena nie zawiera:
*Przejazd autokarem lub podwyższanym minibusem
(w zależności od ilości uczestników),
*Realizację programu zwiedzania z polskim
przewodnikiem,
*Nocleg w hotelu (zakwaterowanie:minimum dwie osoby w pokoju, a dopłata do "jedynki" wynosi $70),
*Bilety wstępu do atrakcji z programu.
* Kosztów biletów wstępu na inne dodatkowe atrakcje UWAGA! BILETY WSTĘPÓW NA DODATKOWE ATRAKCJE NIE SĄ OBOWIĄZKOWE!!!
* Kosztów wyżywienia,
* Kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego KL i NW (poza wypadkiem komunikacyjnym w czasie transportu),
* Dotacji w kościele,
* Kosztów nie ujętych w rubryce "Cena zawiera".
* Zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika.
Termin:   06 lutego - 07 lutego
Uwagi dodatkowe:   Uwaga! możliwa jest zmiana kolejności zwiedzanych miejsc z przyczyn niezależnych od organizatora lub dla wygody uczestników !
Organizator nie ponosi odpowiedzialności w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia obiektów zwiedzanych!
Z powodu wprowadzonych ostatnio restrykcji mogą wystąpić problemy z dostępem do bazy żywieniowej (np. ograniczenia w sprzedaży) , dlatego zalecamy zabrać ze sobą własny prowiant/ pożywienie na tą wycieczkę, ponadto mogą być organizowane zakupy w sklepie spożywczym .
Plan wycieczki
Dzień wycieczki
Program danego dnia wycieczki.
1 dzień (06 lutego)
Wyjazd z nowego Jorku, Wallington, Linden,Trenton i Filadelfii w godzinach porannych 5-7pm. W czasie podróży organizowane bedą przystanki na toaletę/kawę etc. Po przyjeździe do miasta Niagary wizyta w POLSKIM zabytkowym Kościele , który jest wpisany na listę sakralnego dziedzictwa w USA. Pobyt w historycznym pięknym Kościółku wybudowanym przez pierwszych Polaków nad Niagarą wprawia w zachwyt i dumę . Niezwykle wzniosłe i wyjątkowe jest w nim również to, że znajdują się tam relikwie Świętej Faustyny Kowalskiej, autorki koncepcji stworzenia obrazu Jezusa Miłosiernego. Następnie przejazd do luksusowego hotelu usytuowanego tuz przy wodospadzie Niagara (piechotą 10 minut). Po zakwaterowaniu spacer z przewodnikiem na punkty widokowe od strony USA tego pięknego wodospadu , ale dla chętnych istnieje możliwość przejścia do Kanady. Przejście możliwe będzie tylko z ważnym paszportem i o ile nie zostaną wprowadzone restrykcje związane z pandemią. Wodospad zimą wyglada wyjątkowo szczególnie wtedy, gdy jest zamrożony. Przy odrobinie szczęścia być może w lutym tak będzie, a jeśli nie to zapewne w zimie Niagara wygląda inaczej. Następnie czas wolny w którym można samodzielnie obserwować kolorowo oświetlony wodospad nocą, pospacerować lub zrelaksować się korzystając z hotelowego SPA, basenu lub Kasyna obok . Nocleg.
2 dzień (07 lutego)
Rano przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (nieopodal wodospadu Niagara w USA. Po przyjeździe do Bazyliki uczestnictwo we Mszy Świętej oraz czas na osobiste medytacje i modlitwy. Sanktuarium poświęcone Matce Bożej Fatimskiej jest wyjątkowym miejscem w którym każdy doznaje niespotykanych odczuć. Z powodu licznych cudów jakie zdarzyły się po modlitwach wznoszonych do Matki Bożej, Sanktuarium zostało uznane przez Kościół Katolicki jako miejsce cudów prawdziwych. Wyjątkowa atmosfera panująca w Bazylice i wokół niej wpływa niezwykle uspokajająco na odwiedzających. Oprócz Kościoła uwieńczonego pomnikiem Matki Bożej Fatimskiej znajduje się tam ogród z figurami Świętych. Wewnątrz jest Kaplica poświęcona objawieniom w Portugalii , której świadkami byli Święty Franciszek, Hiacynta i Łucja, Kaplica Serca Jezusowego, relikwie Świętego Anthony Mary Zaccaria i fresk polskiego artysty Profesora Sławińskiego. Do budowy kościoła bowiem w dużej mierze przyczynili się Polacy mieszkający w USA. Podczas Objawień Matki Bożej w Fatimie w Portugalii, tak zwany "Cud Słońca" obserwowało prawie 100 tysięcy ludzi. Do dzisiaj naukowcy nie znaleźli wyjaśnienia tego zjawiska, a ostateczna teza mówi o działaniu sił nadprzyrodzonych. Pomimo licznych hipotez i prób tłumaczenia efektu "Tańczącego Słońca" surrealistycznymi prawami fizyki nikt nie potrafi odpowiedzieć na jedno zasadnicze pytanie: Dlaczego biedne nie umiejące pisać i czytać dzieci, wiedziały kilka miesięcy wcześniej o tym ,że tego właśnie dnia i o tej właśnie godzinie, nastąpi ważne wydarzenie, którego świadkami będzie mnóstwo ludzi ??! Pierwsze objawienia miały miejsce 13 Maja 1917 roku i powtarzały się co miesiąc, zawsze 13-go dnia (wyjątek 19 Sierpień) , aż do Października. Czas wolny na medytacje, zakup pamiątek itp. W sekretariacie kościoła można zamówić msze Świętą wieczystą w osobistej intencji. W drodze powrotnej przystanek w winnicy na zakupy wyjątkowego wina o nazwie Niagara. Przyjazd na miejsce w godz.8-9.30pm.
Drukuj Plan Wycieczki
 
Copyright © 2010-2021 Ampol Inc.