Parki Narodowe i Kaniony czyli Dookoła USA / 16 dni
Gdzie, jak, i po co?
Miejsce: 21 Stanów, ponad 17 Parków Przyrody i Kanionów, ponad 11 miast i miasteczek
Zakwaterowanie:
Hotele lub motele klasy turystycznej
Wyżywienie:
własne
Transport:
minibus
Rodzaj wyjazdu:
wycieczka objazdowa
Udogodnienia:
*Cała podróż odbywa się podwyższanym minibusem dzięki temu przejeżdżamy najpiękniejszymi trasami widokowymi w USA i mamy możliwość rozszerzenia zakresu zwiedzania o dodatkowe kaniony oraz atrakcje, których nie ma w programie! ( np. więcej postojów na punktach widokowych , Badlands National Park, Kolonia piesków preriowych i wiele innych).
*Podczas wycieczki serwujemy(jeśli to nikomu nie przeszkadza) muzykę relaksacyjną, indiańską i tematycznie związaną z mijanymi rejonami, za co otrzymujemy wiele pochwał gdyż tworzy to niepowtarzalny klimat i atmosferę wyjazdu.
*Uwaga! dla rodzin oferujemy zniżki za noclegi !
Kawa na ławę!
Cena za osobę:
podstawowa $ 1100+ dopłaty
Cena zawiera: Cena nie zawiera:
- Przejazdy podwyższanym minibusem
( dvd,cd,klimatyzacja),
- Realizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem/pilotem,
- Organizację noclegów,biletów,programu pobytu,
- W niektórych hotelach śniadania kontynentalne o ile nie będzie zabronione ich serwowanie z powodu restrykcji (minimum 7 śniadań ).
Uwaga! Koszt całkowity wycieczki wynosi $ 2450 na osobę jeśli śpią dwie osoby w pokoju(standardowo osoby pojedyncze kwaterujemy z drugą osobą)
$1100 (cena podstawowa)+$1350(dopłata)=$2450 i zawiera wszystkie bilety wstępów oraz noclegi, natomiast dla rodzin w większej ilości osób śpiących w pokoju oferujemy zniżki! Proszę przeczytać dokładnie w rubryce "Uwagi dodatkowe" wszelkie informacje i wyjaśnienia na ten temat.
- Dopłat do ceny podstawowej ,czyli :
Kosztów noclegów i biletów wstępu do parków,
kanionów i w/w atrakcji (proszę przeczytać
w uwagach dodatkowych informacje dotyczące
całkowitej ceny wycieczki),
- Pozostałego wyżywienia (ok. $15-$20 na dzień)
szybkie bary, bufety, zakupy w sklepach typu
"Supermarket"(organizujemy czas na posiłki).
- Kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego (poza wypadkiem komunikacyjnym środkiem transportu w czasie przejazdów),
- Dodatkowych atrakcji i własnych wydatków,
- Zwyczajowych napiwków dla kierowcy
i przewodnika,
- Wycieczek fakultatywnych (dodatkowo organizowanych wyłącznie na życzenie uczestników): $130 Death Valley, $90 Dolina Ognia.
Termin:   01 maja - 16 maja
Uwagi dodatkowe:   Dodatkowe koszta na osobę :
-15 noclegów oraz WSZYSTKIE BILETY WSTĘPU do parków, kanionów i w/w atrakcji wynoszą
( informujemy,że w pokojach hotelowych są przeważnie dwa duże łóżka dwuosobowe ) :
$1350- na osobę jeśli śpią 2 osoby w pokoju,
czyli koszt całkowity wynosi $ 2450=$ 1100+$1350
( przejazdy, organizacja, zwiedzanie, atrakcje , bilety wstępów,noclegi,wszystkie parki i pomniki przyrody)
$ 1200- na osobę jeśli śpią 3 osoby w pokoju,
(analogicznie jw.koszt całkowity $2300=$1100+$1200)
$ 1150- na osobę jeśli śpią 4 osoby w pokoju
(analogicznie jw.koszt całkowity $2250=$ 1100+$1150)
$1650-na osobę jeśli śpi 1 osoba w pokoju,
(analogicznie jw.koszt całkowity $2750=$1100+$1650)
WAŻNA UWAGA!!! Powyższa cena ZAWIERA koszty biletów wstępu do wszystkich wymienionych obok atrakcji czyli:
Kanion Arches,Antilope Canyon, Wielki Kanion Kolorado (Grand Canyon), Miasto Widmo z "Dzikiego Zachodu", Las z Sekwojami, Przejazd tramwajem linowym po wzgórzach San Francisco, Alcatraz lub rejs po Zatoce San Francisco, Park Yosemite, Park Yellowstone, Pomniki Głów Prezydentów i Szalonego Konia oraz wszystkie inne punkty widokowe, Parki i pomniki przyrody na trasie wycieczki.
W przypadku niewykorzystania przez uczestnika któregoś biletu koszta za niego zostaną zwrócone, albowiem wstępy do poza atrakcjami poprzez ,które przejeżdżamy zgodnie z programem na trasie wycieczki nie są obowiązkowe!

Informujemy, ze noclegi organizowane są w zróżnicowanych hotelach klasy turystycznej np. typu: Super 8 , Rodeway inn, Guesthouse inn & suites, Comfort inn. , Motel Super 6 , hotel/kasyno, a także kilkugwiazdkowe i „klimatyczne” związane z regionem w którym przebywamy. Wszystkie hotele są czyste i sterylizowane. W większości na wyposażeniu są lodówki, kuchenki mikrofalowe, suszarki do włosów, baseny do pływania (na zewnątrz) w niektórych jackuzzi . W każdym pokoju jest klimatyzacja, ręcznik, mydło, TV.

- Za zgodą uczestników podczas wycieczki istnieje możliwość rozszerzenia programu zwiedzania bez dodatkowych opłat (poza wymaganymi biletami wstępów).Ponadto istnieje możliwość dostosowania się do propozycji sugerowanych przez uczestników o ile zostaną one odpowiednio wcześnij zgłoszone.

- Wyjazdy organizowane są podwyższanymi, klimatyzowanymi minibusami co gwarantuje, że
KAŻDA WYCIECZKA DOCHODZI DO SKUTKU!!!.
Jedynie nieprzewidziane restrykcje lub ograniczenia na ,
które organizator nie ma wpływu mogą przyczynić się do zmiany programu lub odwołania wycieczki.

- Istnieje możliwość zmiany programu zwiedzania
z powodu nieprzewidzianych okoliczności, albowiem
biuro turystyczne nie ponosi odpowiedzialności za
wydarzenia na trasie spowodowane przyczynami
niezależnymi od organizatora.

UWAGA! Dla wygody oraz komfortu wszystkich uczestników restrykcyjnie będą przestrzegane ograniczenia dotyczące CIĘŻARU, ILOŚCI oraz WIELKOŚCI bagażu !!!
Każda osoba dorosła może posiadać maksymalnie 20 kg bagażu( za bagaż od 21 kg pobierana będzie dopłata $25 za każde 5kg) + bagaż podręczny do 8 kg.
(praktycznie w każdym hotelu są pralki)
Nie będą zabierane torby lub walizki,których gabaryty będą większe aniżeli wymiary podane obok wg wzoru:
długość bagażu+wysokość bagażu+szerokość bagażu = ok.130 cm( 52 in.) PRZYKŁAD: długość 80cm,szerokość 30 cm, wysokość 20cm czyli 80+30+20=130 cm (razem z kółkami ,raczkami i wszelkimi plastikowymi obręczami walizek).
POWYŻSZE WYMOGI DOTYCZĄ CIĘŻARU, WIELKOŚCI I ILOŚCI BAGAŻU ZARÓWNO W PIERWSZY JAK I OSTATNI DZIEŃ WYCIECZKI.
Co zalecamy zabrać?
*suchy prowiant na 1-szy dzień,
*strój i ręcznik kąpielowy (w większości hoteli jest basen),
*aparaty fotograficzne, kamery video,
zapasowe baterie i karty pamięci (średnia ilość zdjęć, które wykonują uczestnicy wynosi ok. 3 tysiące na osobę),
*znaczki pocztowe,
*ciepłą bluzę,
*pelerynę przeciwdeszczową,
*wygodne obuwie,
*NIE więcej niż jedną koszulkę z krótkim rękawkiem na dzień( w czasie wycieczki jest czas na zakupy ),
*nakrycie na głowę (ochrona przed słońcem),
*uśmiech i pozytywne nastawienie na relaks i wypoczynek !
Plan wycieczki
Dzień wycieczki
Program danego dnia wycieczki.
1 dzień (01 maja)
Wyjazd z Nowego Jorku, Wallington, Garfield, Linden, Perth Amboy, Trenton, Filadelfii, Connecticut w godzinach porannych. Całodniowa podróż z częstymi przystankami na kawę,lunch i w miarę możliwości np. przy straganach z produktami sprzedawanymi przez Amiszów, nocleg w Indianie.
2 dzień (02 maja)
Symboliczne przywitanie z "Zachodem"nad rzeką Mississippi ,a tam widok na "Bramę na Zachód" w St.Louis najwyższy na świecie pomnik, który symbolizuje przejście na zachodnią stronę USA, dalsza podróż przez Wielkie Równiny Amerykańskie, nocleg w Kansas .
3 dzień (03 maja)
Przejazd przez Góry Skaliste z kilkoma postojami na sesje zdjęciowe w przepięknych miejscach widokowych.Pierwszy kanion na trasie wycieczki oraz przywitanie z rzeką Kolorado. Nocleg.
4 dzień (04 maja)
Od Arches Canyon przez Canyonlands do Monument Valley czyli przejazd przez krainę kanionów i tereny rezerwatu Indian z plemienia Navaho. Przystanki m innymi przy skansenie wioski pionierskiej i na słynnej drodze w kierunku Doliny Monumentów ( znanej m in. z filmu Forest Gump). Spacery, zdjęcia w najciekawszych i najsłynniejszych miejscach "Dzikiego Zachodu", niespotykane formacje złocisto-czerwonych skał, malownicze krajobrazy, niesamowite pejzaże! W tym dniu istnieje możliwość ( o ile przyjazd w to miejsce nastąpi przed zmrokiem) spaceru do niesamowitego zakrętu rzeki Kolorado tzw Podkowy Końskiej( dodatkowa oplata $50/od samochodu) oraz na punkt widokowy zapory nad jeziorem Powella. Nocleg.
5 dzień (05 maja)
Rano przejście przez oszałamiający Kanion Antylopy. Przewodnicy z plemienia Navaho pokazują najlepsze miejsca do sfotografowania w tym najbardziej popularnym kanionie Zachodu USA. Następnie przejazd do Grand Canyon od strony południowej krawędzi. Wielki Kanion Kolorado uważany za cud natury nr 1 na świecie roztacza z tego miejsca swoje najwspanialsze widoki ( dla chętnych istnieje możliwość zorganizowania przelotu helikopterem lub samolotem nad kanionem,koszt ok $230/os). W tym dniu(uzależnione od czasu) możliwy jest również przejazd fragmentem historycznej „Route 66”. Nocleg w Las Vegas w bardzo atrakcyjnym miejscu.
6 dzień (06 maja)
Las Vegas światowa stolicy hazardu i rozrywki. Zwiedzanie miasta: najwspanialsze kasyna, tańczące fontanny, pokazy i inne miejscowe atrakcje, czas wolny. W tym dniu do południa, dla chętnych istnieje możliwość zorganizowania fakultatywnej wycieczki do Death Valley( koszt $ 130) lub Doliny Ognia (koszt $90). Nocleg w Las Vegas w tym samym hotelu.
7 dzień (07 maja)
W drodze do Los Angeles zwiedzanie wyjątkowego, zabytkowego miasta widmo "Dzikiego Zachodu"z kopalnią srebra, natomiast w „Mieście Aniołów” najsłynniejsze miejsca czyli Hollywood Bulwar z Aleją Gwiazd, Dolby Theatre w którym corocznie odbywa sie ceremonia wreczania "Oscarów", Chińskie kino,a przed nim odciśnięte ślady sławnych aktorów Hollywood, przejazd przez Beverly Hills i Rodeo Drive, Przywitanie z Pacyfikiem na pięknej plaży w Santa Monika i przejazd przez Malibu obok rezydencji celebrytów. Nocleg za Los Angeles.
8 dzień (08 maja)
Przejazd słynną i niezwykle malowniczą trasą widokową wzdłuż wybrzeża Pacyfiku, a w drodze przystanki: misja hiszpańska, centrum turystyczne zamku Hearst'a (częściowe zwiedzanie zamku możliwe tylko po wcześniejszym zgłoszeniu ), plaża słoni morskich, las z sekwojami, panorama Big Sur, sesje zdjęciowe w punktach widokowych trasy, która uważana jest za jedną z największych atrakcji turystycznych Kalifornii, nocleg przed San Francisco.
9 dzień (09 maja)
Całodzienne zwiedzanie San Francisco. Rejs na Alcatraz i zwiedzanie słynnego więzienia-muzeum (lub rejs po zatoce tylko w przypadku gdy Alcatraz będzie niemożliwe z nieprzewidzianych przyczyn), pełen wspaniałych wrażeń przejazd tramwajem linowym po wzgórzach miasta, spacer przez zakamarki Chinatown ,"Kręta ulica", punkt widokowy na most Golden Gate, oraz czas wolny w Fisherman’s Wharf czyli tam gdzie restauracje, bary, sklepy z pamiątkami!. Powrót na nocleg.
10 dzień (10 maja)
Wyjazd w kierunku Parku Narodowego Yosemite w górach Sierra Nevada. Największe skały granitowe na ziemi,najwyższe wodospady, widoki na oszałamiającą dolinę. Nocleg w Reno "największym z najmniejszych miast USA" słynącego z kasyn.
11 dzień (11 maja)
Całodniowy przejazd z częstymi przystankami ( kawa,toaleta,obiad) przez pustynie Nevady. Postój nad pięknym kanionem rzeki Snake. Nocleg.
12 dzień (12 maja)
W tym dniu bezpośredni kontakt z dziką przyrodą czyli całodzienny pobyt w najstarszym na świecie Parku Narodowym Yellowstone: obserwacja dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku, bizony, gejzery, wodospady, jeziora i wspaniała przyroda gór skalistych. Nocleg w Wyoming (możliwość rozpalenia ogniska).
13 dzień (13 maja)
Przejazd niezwykle malowniczą trasą widokową w kierunku słynnych pomników wyrzeźbionych w skałach: „Głów Prezydentów” i „Szalonego Konia”. W drodze możliwy przystanek przy "Diabelskiej Wieży" pomniku przyrody nr 1 w USA( po wcześniejszym zgłoszeniu przez uczestników chęci takiego zwiedzania i uzgodnieniu tego z organizatorem) Pobyt w muzeum Indian z plemienia Siuksów, trasy widokowe, piękne góry. Nocleg w Dakocie płd.
14 dzień (14 maja)
Całodniowa podróż z częstymi przystankami ( kawa,toaleta,obiad) w kierunku Chicago.Postój m.in. w Mitchell z jedynym w swoim rodzaju kukurydzianym pałacem (ostatnia możliwość zakupu pamiątek związanych z "Dzikim Zachodem"). Nocleg.
15 dzień (15 maja)
Zwiedzanie „Wietrznego Miasta” Chicago: przepiękna panorama miasta z Alei Solidarności, spacer promenadą wzdłuż jeziora Michigan przez Grand Park i Millennium Park do centrum,czyli zwiedzanie najistotniejszych atrakcji downtown.Możliwość zjedzenia obiadu w polskim bufecie ,a także rejsu stateczkiem po jeziorze Michigan i Rzece (tzw.wycieczka szlakiem architektury chicagowskiej dodatkowy koszt ok $20).Przejazd na nocleg.
16 dzień (16 maja)
Całodniowa podróż z częstymi przystankami,przeglądanie zdjęć,filmów,podsumowanie i wspomnienia najlepszych atrakcji wycieczki. Powrót na miejsce w godzinach wieczornych pomiedzy 7 - 9 pm.
Drukuj Plan Wycieczki
 
Copyright © 2010-2021 Ampol Inc.