Dzień wycieczki (data w zależności od wybranego terminu wycieczki)
Program danego dnia wycieczki.
1 dzień (02 października)
Wyjazd z Nowego Jorku, Wallington, Linden,, Trenton, Filadelfii w godzinach porannych. Całodniowa podróż z częstymi przystankami na kawę, toaletę itp, nocleg w Ohio.
2 dzień (03 października)
W drodze do Chicago możliwa wizyta w miasteczku zamieszkanym wyłącznie przez społeczność Amiszów. Wizyta w historycznej dzielnicy Polonii w USA ”Jackowo”. Wizyta w Bazylice Świętego Jacka. Następnie przejazd przez centrum Chicago do punktu widokowego skąd roztacza się wspaniała panorama na miasto i Jezioro Michigan.Polski obiad w bufecie i wyjazd na nocleg w kierunku Wisconsin.
3 dzień (04 października)
Całodniowa podróż z częstymi przystankami (na kawę,lunch,zakupy itp.)przez Wielkie Równiny amerykańskie. Postój nad rzeką Mississippi, która jest symboliczną granicą wschodu z zachodem USA.Nocleg.
4 dzień (05 października)
Rano przejazd przez niesamowity i pierwszy na trasie wycieczki Park Narodowy Badlands, przystanki na sesje zdjęciowe w najpiękniejszych miejscach, krótkie spacery, kolonia piesków preriowych, a w południe przejazd do pomników „Głów Prezydentów” i „Szalonego Konia”. Zwiedzanie muzeum indian z plemienia Siuksów, trasy widokowe, piękne góry. Nocleg w Wyoming.
5 dzień (06 października)
Pobyt w pierwszym na świecie Parku Narodowym Yellowstone: obserwacja dzikich zwierząt w naturalnym środowisku, bizony, gejzery, jeziora i wspaniała przyroda gór skalistych. Nocleg w Idaho.
6 dzień (07 października)
Przejazd przez Wielkie pustynie Nevady oraz góry Sierra Nevada .Nocleg w okolicach Reno.
7 dzień (08 października)
Park Narodowy Yosemite.Wizyta w dolinie Yosemite gdzie wśród największych skał granitowych na świecie podziwiamy najwyższy wodospad w USA. Przejazd trasą widokową z postojami na sesje zdjęciowe. Przystanek przy jednym z najbardziej zachwycających jezior.
8 dzień (09 października)
Rano przejazd do San Francisco na punkt widokowy skąd roztacza się wspaniała panorama na miasto, Zatokę San Francisco z wyspą Alcatraz i Most Golden Gate.Przejazd przez most. Możliwy jest też, krótki przystanek w dzielnicy Fisherman’s Wharf.Przejazd słynną i niezwykle malowniczą trasą widokową wzdłuż wybrzeża Pacyfiku: misja hiszpańska, las z sekwojami, panorama Big Sur, przystanki na punktach widokowych trasy, która uważana jest za jedną z największych atrakcji turystycznych Kalifornii . Nocleg przed Los Angeles.
9 dzień (10 października)
Przejazd do Los Angeles pod słynny napis Hollywood. Punkt widokowy z którego można zobaczyć nie tylko ogromne litery z najbliższej odległości, ale również panoramę miasta.
W Mieście Aniołów możliwy jest też krótki przystanek przy Dolby Theatre (miejsce wręczania Oscarów) oraz Alei Gwiazd. W drodze do Las Vegas możliwe zwiedzanie wyjątkowego kowbojskiego „miasta widmo” z kopalnią srebra( uzależnione od czasu). Nocleg w Las Vegas.
10 dzień (11 października)
Las Vegas,Zwiedzanie miasta: Strip- najwspanialsze kasyna, tańczące fontanny, pokazy, przedstawienia i inne atrakcje, czas wolny. Nocleg w Las Vegas przy "Strip" lub w downtown. W tym dniu możliwe jest zorganizowanie wycieczki fakultatywnej do Death Valley(dodatkowy koszt $ 120) lub Doliny Ognia(dodatkowy koszt $80).
11 dzień (12 października)
Przejazd fragmentem historycznej"Route 66" oraz pobyt w Grand Canyon od strony południowej. Wielki Kanion Kolorado uważany za cud natury nr 1 na świecie roztacza z tego miejsca swoje najwspanialsze widoki.( Dla chętnych istnieje możliwość przelotu helikopterem nad kanionem,a dodatkowy koszt biletu wynosi ok.$ 240), Nocleg.
12 dzień (13 października)
Rano przejście niesamowitym Kanionem Antylopy, następnie przejazd do Kanionu Bryce i spacer bezpieczną ścieżką widokową wzdłuż krawędzi jednego z najwspanialszych kanionów w USA. Powrót na nocleg.
13 dzień (14 października)
Od Monument Valley przez Canyonlands do Arches Canyon czyli przejazd przez krainę kanionów i tereny rezerwatu indian Navaho. Przystanki, spacery, zdjęcia w najciekawszych i najsłynniejszych miejscach "Dzikiego Zachodu", malownicze krajobrazy, niesamowite pejzaże! Nocleg.
14 dzień (15 października)
Przejazd przez Góry Skaliste z postojami na sesje zdjęciowe w przepięknych miejscach widokowych,m in. Kanion Glenwood, rzeka Kolorado, nocleg w Kansas.
15 dzień (16 października)
Przejazd przez Wielkie Równiny oraz postój w St.Louis nad rzeką Mississippi, a tam punkt widokowy na "Bramę na Zachód" najwyższy na świecie pomnik symbolizujący jednocześnie granicę Wschodu z Zachodem USA, nocleg.
16 dzień (17 października)
Całodzienna podróż powrotna z częstymi przystankami. Podsumowanie wycieczki ,przegląd zdjęć ,przypomnienie każdego dnia, wymiana kontaktów, wspomnienia miłych wrażeń. Przyjazd na miejsce do Nowego Jorku, New Jersey, Pensylwani w godzinach wieczornych(8-10pm).