Wodospad Niagara! / 2 dni
http://www.ampolinc.com/plan.php?wid=1302
Miejsce: Stan Nowy Jork
Zakwaterowanie:
Hotel klasy turystycznej tuż przy wodospadzie ( spacerkiem ok.10 minut)
Wyżywienie:
wlasne
Transport:
autokar lub wygodny minibus.
Rodzaj wyjazdu:
wycieczka objazdowa
Udogodnienia:
Zwiedzanie wodospadu ze wszystkich dostępnych punktów od strony Stanów Zjednoczonych,ale dla chętnych możliwe jest przejście do Kanady w czasie wolnym.(Nocleg przy Niagarze).
Cena za osobę:
$ 295
Cena zawiera: Cena nie zawiera:
*przejazd autokarem lub podwyższanym minibusem
(w zależności od ilości uczestników),
*realizację programu zwiedzania z polskim
przewodnikiem,
* nocleg w hotelu w pobliżu Niagary (zakwaterowanie: dwie osoby w pokoju,dopłata do "jedynki" wynosi $60),
*przejście kanionem wodospadów.
* Kosztów biletów wstępu na wszystkie atrakcje
ok. $60 (1.przepłynięcie stateczkiem pod wodospadem,2.przejście pod kaskadą "Welon Pani Młodej", 3.zwiedzanie starego fortu nad Jeziorem Ontario) .
* Kosztów pozostałego wyżywienia,
* Kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego KL i NW,(tylko i wyłącznie poza wypadkiem komunikacyjnym),
* Kosztów zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika.
Termin:   01 czerwca - 02 czerwca
Uwagi dodatkowe:   Uwaga! Przejście do Kanady możliwe jest wyłącznie z ważnym paszportem.(Wszyscy turyści z Polski maja prawo wizyty w Kanadzie bez zbędnych formalności).
Możliwa jest zmiana kolejności zwiedzanych miejsc z przyczyn niezależnych od organizatora!
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne niespodziewane zamknięcie obiektów zwiedzanych.
Plan wycieczki
Dzień wycieczki (data w zależności od wybranego terminu wycieczki)
Program danego dnia wycieczki.
1 dzień (01 czerwca)
Wyjazd z nowego Jorku, Wallington, Garfield, Linden, Perth Amboy,Trenton i Filadelfii we wczesnych godzinach porannych,w czasie podróży przystanki na kawę etc. Przyjazd do Niagary ok. godz 3 pm. Spacer na wszystkie punkty widokowe od str. USA m in. kładka, "kozia wyspa". Spokojny rejs stateczkiem turystycznym wzdłuż wodospadu z pokładu którego widok Niagary pozostawia niezapomniane wrażenia oraz spacer pod wodospadem z tzw."Jaskini Wiatrów". Dla chętnych organizujemy przejazd na obiadokolację.Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny ( w tym czasie można podziwiać przepiękne iluminacje świetlne wodospadu,przejść do Kanady, spędzić czas w kasynie lub basenie hotelowym ).Nocleg.
2 dzień (02 czerwca)
Rano przejazd(ok.20 minut) do "Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej", uznanego przez Kościół Ktolicki jako miejsce cudów prawdziwych i którego istnienie zawdzięcza się m in. Polonii.W drodze możliwy jest przystanek (uzależniony od czasu) na punkcie widokowym zakola rzeki Niagara w którym woda wodospadu tworzy potężny wir. Przejazd do Starego Fortu nad Jeziorem Ontario(ok.20min). Pobyt, wśród najstarszych historycznie budowli militarnych w stanie Nowy Jork ubarwiają postaci żołnierzy z epoki XVIII i XIX wieku,a z brzegu jeziora przy sprzyjającej pogodzie można zobaczyć miasto Toronto w Kanadzie.W czasie drogi powrotnej wizyta w winnicy na zakupy wyjątkowego wina o nazwie "Niagara" ( dla chętnych istnieje możliwosć degustacji ) w malowniczym miejscu krainy jezior "paluszkowych" ( w bliskiej odległości dom Amiszów ) następnie przystanek i około godzinny pobyt w niesamowitym kanionie wodospadów, Przyjazd z powrotem na miejsce ok. godz.8-10pm.