Parki Narodowe Oregonu i stanu Waszyngton. / 16 dni
Gdzie, jak, i po co?
Miejsce: Stany : Washington,Oregon,Montana,Dakota Północna i inne
Zakwaterowanie:
hotele lub motele klasy turystycznej,
Wyżywienie:
w niektórych hotelach śniadania,pozostałe własne.
Transport:
Autokar lub podwyższany minibus.
Rodzaj wyjazdu:
wycieczka objazdowa i krajoznawcza
Udogodnienia:
Wyjątkowa wycieczka organizowana niezwykle rzadko, dla podróżników i turystów ciekawych najdalszych zakątków USA.
PODCZAS TEGO WYJAZDU MOŻLIWA JEST MODYFIKACJA PROGRAMU POLEGAJĄCA NA WIZYCIE W NAJGŁĘBSZYM KANIONIE W USA.
Do Hells Canyon można pojechać pod warunkiem ,że wszyscy uczestnicy wyrażą na to zgodę przed wycieczką oraz okaże się ,że
z powodów np.restrykcji nie można zwiedzać wszystkich obiektów lub miast zawartych w programie.
Możliwe, że będą też utrzymane restrykcje związane z ograniczeniem dostępu do bazy żywieniowej, dlatego zalecamy zaopatrzyć się we własny prowiant na pierwsze 1-2 dni.
W hotelach są lodówki, kuchenki mikrofalowe i maszynki do robienia kawy. Podczas wycieczki będą też organizowane przystanki na zakupy w sklepach spożywczych.
Kawa na ławę!
Cena za osobę:
$ 2450
Cena zawiera: Cena nie zawiera:
-przejazdy podwyższanym minibusem (klimatyzacja, DVD, bagażnik),
-15 noclegów ( będzie KAŻDEJ NOCY )
w hotelach lub motelach klasy turystycznej (zakwaterowanie po 2 osoby w pokoju, dopłata do "jedynki" wynosi $ 750,a dla rodzin śpiących 3 lub 4 osoby w pokoju przysługuje zniżka w wysokości $ 150 / osobę ). Informujemy, że w pokojach są dwa łóżka dwu osobowe, a w niektórych hotelach będą śniadania kontynentalne o ile hotel nie zrezygnuje z ich serwowania (minimum 8 śniadań),
-Koszty biletów wstępu do Parków narodowych, stanowych i obiektów przyrodniczych,
-kosztów wyżywienia, UWAGA! Możliwe, że będą utrzymane restrykcje związane z ograniczeniem dostępu do bazy żywieniowej, dlatego zalecamy zaopatrzyć się we własny prowiant na pierwsze 1-2 dni.
W hotelach są lodówki, kuchenki mikrofalowe i maszynki do robienia kawy. Podczas wycieczki będą też organizowane przystanki na zakupy w sklepach spożywczych.
-kosztów pozostałych biletów poza Parkami Narodowymi, stanowymi i obiektami przyrodniczymi
(w tym biletów wstępu do wszystkich atrakcji gdzie wymagana jest tzw. "wejściówka" płatna za każdą osobę).Koszt tych biletów nie powinien przekroczyć kwoty $100/osobę na wszystkie atrakcje.
-kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego(poza wypadkiem komunikacyjnym w czasie transportu zgodnego z prawem USA),
-kosztów i wydatków własnych,
-kosztów nie ujętych w rubryce"CENA ZAWIERA".
Termin:   09 lipca - 24 lipca
Uwagi dodatkowe:   UWAGA! Możliwe, że będą utrzymane restrykcje związane z ograniczeniem dostępu do bazy żywieniowej, Poniższy program może być rozbudowany o dodatkowe atrakcje, proponowane przez uczestników i po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem.
PODCZAS TEGO WYJAZDU MOŻLIWA JEST MODYFIKACJA PROGRAMU POLEGAJĄCA NA WIZYCIE W NAJGŁĘBSZYM KANIONIE W USA.
Do Hells Canyon można pojechać pod warunkiem ,że wszyscy uczestnicy wyrażą na to zgodę przed wycieczką oraz okaże się ,że z powodów np.restrykcji nie można zwiedzać wszystkich obiektów lub miast zawartych w programie.
Informujemy, że organizator nie ponosi odpowiedzialności za niespodziewane zamknięcie obiektów zwiedzanych. W takim przypadku lub niedostępności atrakcji z programu będą stosowane alternatywne rozwiązania (inne atrakcje).
Możliwa jest też zmiana kolejności miejsc zwiedzania i programu z przyczyn niezależnych na które organizator nie ma wpływu.Informujemy ze po wpłacie zaliczki lub calej kwoty rezygnacja możliwa jest do 14 dni przed wyjazdem, w przypadku rezygnacji od 14-ego do 5 -ego dnia biuro podróży zwraca 50% wpłaconej kwoty,w przypadku rezygnacji od 5-ego dnia do dnia wyjazdu biuro nie jest zobowiązane do zwrotu pieniędzy,chyba,ze na miejsce osoby rezygnującej wpisze się inny uczestnik,wtedy wracamy cala kwotę.
Plan wycieczki
Dzień wycieczki
Program danego dnia wycieczki.
1 dzień (09 lipca)
Wyjazd w godzinach porannych ( 5am-7am) z Nowego Jorku, Wallington, Trenton, Filadelfii w kierunku stanu Indiana. W drodze częste przystanki. Nocleg.
2 dzień (10 lipca)
Wyjazd w kierunku stanu Minnesota, przerwa na zakupy sera i piwa w Wisconsin oraz jeśli będzie to możliwe przy największym w USA Centrum Handlowym "Mall of America" .Nocleg.
3 dzień (11 lipca)
Kontynuowanie podróży.Podczas przejazdu przez Stan Dakota Północna wizyta w pierwszym Parku Narodowym na tej wycieczce Theodore Roosevelt'a, a tam przystanki na sesje zdjęciowe, krótkie spacery, dzikie zwierzęta, bizony, wspaniałe widoki m in. na rzekę Missouri.Nocleg.
4 dzień (12 lipca)
Całodzienny przejazd przez stany Montana i Idaho, częste przerwy na kawę, posiłki, toaletę. Wizyta w Little Bighorn przy historycznym pomniku pola bitwy upamiętniającym zwycięstwo Indian Siuksów w drugiej połowie 19-go wieku. Nocleg
5 dzień (13 lipca)
Podczas przejazdu w kierunku Seattle przystanek w miasteczku Twin Peaks . To właśnie tutaj toczyła się akcja słynnego filmu i serialu.Postoje w miejscach gdzie nagrywano znane sceny i spacer pod wyjątkowy wodospad. W tym dniu możliwa jest wizyta w siedzibie Microsoft. Nocleg w okolicach Parku Narodowego "Olympic" za Seattle(3 noce).
6 dzień (14 lipca)
W czasie przejazdu przez Seattle przystanek przy grobach Jimiego Hendrix'a i Bruce Lee.Punkty widokowe na panoramę miasta ulokowanego nad zatokami Pacyfiku. Następnie przejazd do fabryki Boeinga produkującej najpopularniejsze i znane wszystkim samoloty. W przypadku zamknięcia fabryki dla zwiedzających, przystanek przy lotnisku i kilkugodzinna wycieczka do Parku Narodowego Gór Kaskadowych. Powrót na nocleg
7 dzień (15 lipca)
Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Olympic. Przejazd przez osadę znaną z filmu pt.:"Twilight Saga",a w Parku Narodowym spacer dróżkami poprzez niesamowity i jedyny na kontynencie las deszczowy.Punkty widokowe na Mt. Olympus, przystanki w ciekawych miejscach,dzikie plaże wybrzeża Pacyfiku.Nocleg.
8 dzień (16 lipca)
Przejazd do Parków i Monumentów Narodowych najsłynniejszych gór powulkanicznych, stanowiących serce słynnego Pierścienia Ognia, a więc Mt.Rainer i Mt.Helens. Sesje zdjęciowe na punktach widokowych,krótkie spacery. nocleg w Oregon.
9 dzień (17 lipca)
Przejazd piękną trasą widokową wybrzeżem Oregonu, przystanki w ciekawszych miejscach, sesje zdjęciowe, latarnia morska, podziwianie krajobrazów, możliwość obserwacji wielorybów pływających w oceanie. Wizyta pod pięknym wodospadem i spacer na punkt widokowy rzeki Columbia.Nocleg w Oregon.
10 dzień (18 lipca)
Przejazd w kierunku Parku Narodowego Crater Lake. Objazd dookoła jeziora kraterowego usytuowanego wewnątrz wygasłego wulkanu z przystankami na sesje zdjęciowe jest jedną z największych atrakcji turystycznych USA. Możliwy jest rejs stateczkiem po jeziorze.Nocleg.
11 dzień (19 lipca)
Przejazd do Parku Narodowego Sekwoi Redwood w Kalifornii. Sesje zdjęciowe, spacery, przystanki wśród tych najwyższych i jednych z najstarszych drzew na ziemi pozostawiają niezapomniane wrażenia. Nocleg.
12 dzień (20 lipca)
Wizyta i krótkie spacery w wyjątkowym Parku Narodowym Lassen Volcanic gdzie przy sprzyjającej pogodzie, można łatwą trasą turystyczną wspiąć się na najwyższy szczyt i podziwiać przepiękną panoramę okolic. Nocleg,
13 dzień (21 lipca)
Wyjazd w kierunku Salt Lake City.W drodze postój przy wielkim słonym jeziorze w miejscu gdzie pobijano rekordy prędkości samochodów wyścigowych. W Salt Lake City wizyta przy Świątyni Mormonów i w wiosce olimpijskiej gdzie jest skocznia narciarska oraz muzeum Olimpiady zimowej.Nocleg.
14 dzień (22 lipca)
Przejazd przez stany Wyoming,Nebraska. Przystanki w ciekawych miejscach znaczących historię "Dzikiego Zachodu" tych rejonów Ameryki( np Dom i muzeum słynnego Buffalo Cody Billa, lub stacja poczty Ponny Express).Nocleg.
15 dzień (23 lipca)
Przejazd przez stany Nebraska,Iowa,Illinois,Indiana. Przystanki w ciekawych miejscach znaczących historię "Dzikiego Zachodu" tych rejonów Ameryki ( Np Dom i muzeum gwiazdy westernów Johna Wayn'a, lub słynny most z filmu "Co się wydarzyło w Madison County").Nocleg.
16 dzień (24 lipca)
Wyjazd w kierunku Nowego Jorku,podsumowanie wycieczki,przegląd zdjęć. Powrót na miejsce w godzinach wieczornych(8-10pm).
Drukuj Plan Wycieczki
 
Copyright © 2010-2022 Ampol Inc.