Parki Narodowe! Dookoła USA / 16 dni
Gdzie, jak, i po co?
Miejsce: 20 Stanów, ponad 15 Parków Przyrody i Kanionów, ponad 20 miast i miasteczek
Zakwaterowanie:
Hotele lub motele klasy turystycznej ( 2 osoby w pokoju)
Wyżywienie:
własne
Transport:
bus
Rodzaj wyjazdu:
wycieczka objazdowa
Udogodnienia:
Uwaga! Możliwe, że będą utrzymane restrykcje związane z ograniczeniem dostępu do bazy żywieniowej, w związku z powyższym proponujemy zaopatrzyć się we własny prowiant (przynajmniej na pierwsze 1-2 dni). W pokojach hotelowych są lodówki i kuchenki mikrofalowe.Podczas wycieczki będą też częste przystanki na zakupy w sklepach spożywczych.
Dla bezpieczeństwa podróżnych dokonano zmian w programie zwiedzania. Zwiększono ilość Parków Narodowych(np. dodatkowo Yosemite) i obiektów przyrodniczych kosztem ,krótszego pobytu w miastach. Wszelkie informacje zawarte są w opisie poszczególnych dni zwiedzania. Innowacje DOTYCZĄ 2-go, 7-go, 9-go DNIA WYCIECZKI.
Kawa na ławę!
Cena za osobę:
$ 1100 + ceny noclegów i biletów wstępu (informacje dotyczące dodatkowych kosztów znajdują się w rubryce \"Uwagi Dodatkowe\").
Cena zawiera: Cena nie zawiera:
- Przejazdy autokarem lub podwyższanym minibusem
(uzależnione od ilości osób),
- Realizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem/pilotem,
- Organizację noclegów,biletów,programu pobytu,
- W niektórych hotelach śniadania kontynentalne (jeśli nie będą anulowane to minimum 7 śniadań).
Uwaga! Koszt całkowity na osobę (standardowo osoby pojedyncze kwaterujemy z drugą osobą)
wynosi $ 2450 jeśli śpią dwie osoby w pokoju
$1100+$1350=$2450 i zawiera wszystkie bilety wstępów ( oprócz Kanionu Antylopy) oraz noclegi natomiast dla większej ilości osób śpiących w pokoju są zniżki! Proszę przeczytać w rubryce "Uwagi dodatkowe" wszelkie dokładne informacje na ten temat.
- Dopłat do ceny podstawowej ,czyli :
Kosztów noclegów i biletów wstępu do parków,
kanionów i w/w atrakcji (proszę przeczytać
w uwagach dodatkowych informacje dotyczące
całkowitej ceny wycieczki),
Uwaga! Koszt całkowity wycieczki wynosi $ 2350 na osobę jeśli śpią dwie osoby w pokoju(standardowo osoby pojedyncze kwaterujemy z drugą osobą)
$1100 (cena podstawowa)+$1250(dopłata)=$2350 i zawiera wszystkie bilety wstępów oraz noclegi, natomiast dla rodzin 2-3-4 osobowych śpiących w jednym pokoju oferujemy zniżki!
- Pozostałego wyżywienia (ok. $15-$20 na dzień) szybkie bary, bufety, zakupy w sklepach typu "Supermarket" (organizujemy czas na posiłki).
Uwaga! Możliwe, że będą utrzymane restrykcje związane z ograniczeniem dostępu do bazy żywieniowej, w związku z powyższym proponujemy zaopatrzyć się we własny prowiant (przynajmniej na pierwsze 1-2 dni). W pokojach hotelowych są lodówki i kuchenki mikrofalowe.Podczas wycieczki będą też organizowane przystanki na zakupy w sklepach spożywczych.
- Kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego (poza wypadkiem komunikacyjnym w czasie transportu zgodnego z prawem USA),
- Kosztów ubezpieczenia osobistego mienia oraz wyposażenia hotelowego w czasie podróży,
- Dodatkowych atrakcji i własnych wydatków,
- Zwyczajowych napiwków dla kierowcy/przewodnika,
-Kosztów biletów wstępu do następujących atrakcji:
1. Antelope Kanion ( od ok $60 do ok.$120 ),
2.Przejazd tramwajem linowym po wzgórzach
San Francisco ( ok.$10 ),
3.Alcatraz lub rejs po Zatoce (ok.$50).
UWAGA! Powyższe wstępy będą wymagane jeśli w/w atrakcje beda otwarte!
- Wycieczek fakultatywnych (dodatkowo organizowanych na życzenie uczestników ):
$150/os. Death Valley, $ 90/os Dolina Ognia .
Uwaga w przypadku rezygnacji do 14-tu dni przed wyjazdem biuro zwraca całą wpłaconą kwotę lub zaliczkę, w przypadku rezygnacji od 14-ego do 6-ego dnia przed wyjazdem biuro zwraca 50% wpłaconej kwoty. Od piątego dnia do dnia wyjazdu jeśli nastąpi rezygnacja biuro nie jest zobowiązane do zwrotu pieniędzy,chyba ,że w miejsce osoby rezygnującej wpisze się inny uczestnik,wówczas zwracamy całą kwotę zaliczki lub wpłaty.
Termin:   24 września - 09 października
Uwagi dodatkowe:   Dodatkowe koszta na osobę, które uwzględniają zniżki dla rodzin :
-15 noclegów oraz WSZYSTKIE BILETY WSTĘPU do parków, kanionów i w/w atrakcji wynoszą
( informujemy ,że w pokojach hotelowych są przeważnie dwa duże łóżka dwuosobowe ) :
$1350- na osobę jeśli śpią 2 osoby w pokoju,
czyli koszt całkowity wynosi $ 2450=$ 1100+$ 1350
( przejazdy, organizacja, zwiedzanie, atrakcje , bilety wstępów, noclegi, wszystkie parki i pomniki przyrody)
$1200- na osobę jeśli śpią 3 osoby w pokoju,
(analogicznie jw.koszt całkowity $2300=$1200+1100)
$1150- na osobę jeśli śpią 4 osoby w pokoju
(analogicznie jw.koszt całkowity $2250=$ 1100+1150)
$1900-na osobę jeśli śpi 1 osoba w pokoju,
(analogicznie jw.koszt całkowity $3000=$1100+$1900)
WAŻNA UWAGA!!! Powyższa cena ZAWIERA koszty biletów wstępu do wszystkich wymienionych obok atrakcji czyli:
Kanion Arches, Bryce Kanion, Wielki Kanion Kolorado (Grand Canyon), Las z Sekwojami, Parki Narodowe Yellowstone i Yosemite, Pomniki Głów Prezydentów i Szalonego Konia oraz wszystkie inne Parki i pomniki przyrody na trasie wycieczki.
W przypadku niewykorzystania przez uczestnika któregoś biletu koszta za niego zostaną zwrócone, albowiem wstępy do atrakcji (poza parkami przyrody na trasie wycieczki) nie są obowiązkowe!
UWAGA! uprzejmie informujemy, że rezygnacja z uczestnictwa 2-3 dni przed wycieczką NIE zobowiązuje biura podróży do zwrotu CAŁEJ kwoty. Jeśli rezygnacja nastąpi w przed dzień lub w dniu wyjazdu, biuro podróży nie jest zobowiązane do zwrotu żadnych pieniędzy. 100% zwrot możliwy jest wyłącznie 14 dni przed wyjazdem. Chyba że na miejsce osoby rezygnującej wpisze się dodatkowy uczestnik, w tej sytuacji zwracamy całą wpłaconą kwotę bez względu na czas w którym dokonano rezygnacji.
Informujemy, ze noclegi organizowane są w zróżnicowanych hotelach klasy turystycznej np. typu Comfort Inn, Super 8 , Days inn, Rodeway inn, Guesthouse inn & suites, Motel Super 6 , a także kilkugwiazdkowe i „klimatyczne” związane z regionem w którym przebywamy. Wszystkie hotele są czyste i sprawdzone pod względem higieny. W większości na wyposażeniu są lodówki, kuchenki mikrofalowe, suszarki do włosów, baseny do pływania (na zewnątrz, jednakże korzystanie z nich może być utrudnione) .W każdym pokoju jest klimatyzacja, ręczniki, mydło, TV.

- Za zgodą uczestników podczas wycieczki istnieje możliwość rozszerzenia programu . Propozycja może dotyczyć , Devils Tower, Jeziora Powella, Zapory Glen Canyon lub historycznego miasta Indian. Ponadto istnieje możliwość dostosowania się do propozycji sugerowanych przez uczestników o ile zostaną one odpowiednio wcześniej zgłoszone.

- Wyjazdy organizowane są klimatyzowanymi podwyższanymi minibusami co gwarantuje większą ilość atrakcji.
- Informujemy, że organizator nie ponosi odpowiedzialności za niespodziewane zamknięcie obiektów zwiedzanych lub ich niedostępności z powodu np.pogody . W takim przypadku będą stosowane alternatywne rozwiązania (inne atrakcje).
Możliwa jest też zmiana kolejności miejsc zwiedzania i programu z przyczyn niezależnych na które organizator nie ma wpływu.Ampol Inc. nie ponosi odpowiedzialności za niespodziewane zamknięcie obiektów zwiedzanych oraz zmian i przepisów wprowadzonych w wyniku pandemii lub warunków atmosferycznych. W takim przypadku będą również proponowane inne atrakcje!
- Istnieje możliwość zmiany programu zwiedzania
z powodu nieprzewidzianych okoliczności, albowiem
biuro turystyczne nie ponosi odpowiedzialności za
wydarzenia na trasie spowodowane przyczynami
niezależnymi od organizatora.
UWAGA! Dla wygody oraz komfortu wszystkich uczestników restrykcyjnie będą przestrzegane ograniczenia dotyczące ILOŚCI bagażu oraz WIELKOŚCI bagażu !!!
Każda osoba dorosła może zabrać maksymalnie 20 kg bagażu (ciezar dotyczy zarowno pierwszego jak i ostatniego dnia wycieczki) + bagaż podręczny do 8 kg.
(praktycznie w każdym hotelu są pralki).
Torby lub walizki ,których gabaryty będą większe aniżeli wymiary podane obok NIE BĘDĄ ZABIERANE lub będzie wymagana dodatkowa dopłata w wysokości minimum$ 50 .
UWAGA! ZMIANA DOTYCZĄCA WIELKOŚCI BAGAZU OBOWIĄZUJĄCA OD 2-go Września 2019.
Gabaryty wg wzoru: długość bagażu+wysokość bagażu+szerokość bagażu = 122 cm., czyli suma trzech wymiarow nie moze byc wieksza niz 122 cm. Przykład: długość 70cm,szerokość 32 cm, wysokość 20cm czyli 70+32+20=122m
Za każdą nadwagę powyzej 20 kilogramów pobierana bedzie dodatkowa opłata w wysokości $25 za każde 5kg.

Co zalecamy zabrać?
*suchy prowiant na 1-szy dzień,
*strój i ręcznik kąpielowy (w kilku hotelach jest kryty basen),
*sprzet do fotografowania,
*zapasowe baterie i karty pamięci (średnia ilość zdjęć, które wykonują uczestnicy wynosi ok. 3 tysiące na osobę),
*znaczki pocztowe,
*ciepłą bluzę i kurtke,
*pelerynę przeciwdeszczową,
*wygodne obuwie,
*NIE więcej niż jedną koszulkę z krótkim rękawkiem na dzień( w czasie wycieczki jest czas na zakupy ),
*nakrycie na głowę (ochrona przed słońcem),
*uśmiech i pozytywne nastawienie na relaks i wypoczynek !Plan wycieczki
Dzień wycieczki
Program danego dnia wycieczki.
1 dzień (24 września)
Wyjazd z Nowego Jorku, Wallington, Linden,, Trenton, Filadelfii w godzinach porannych. Całodniowa podróż z częstymi przystankami na kawę, toaletę itp, nocleg.
2 dzień (25 września)
W drodze do Chicago możliwa wizyta w miasteczku zamieszkanym wyłącznie przez społeczność Amiszów. Wizyta w historycznej dzielnicy Polonii w USA ”Jackowo”. Wizyta w Bazylice Świętego Jacka. Następnie przejazd przez centrum Chicago do punktu widokowego skąd roztacza się wspaniała panorama na miasto i Jezioro Michigan.Polski obiad w bufecie i wyjazd na nocleg.
3 dzień (26 września)
Całodniowa podróż z częstymi przystankami (na kawę, lunch, zakupy itp.)przez Wielkie Równiny amerykańskie. Postój nad rzeką Mississippi, która jest symboliczną granicą wschodu z zachodem USA.Nocleg.
4 dzień (27 września)
Rano przejazd przez niesamowity i pierwszy na trasie wycieczki Park Narodowy Badlands, przystanki na sesje zdjęciowe w najpiękniejszych miejscach, krótkie spacery, kolonia piesków preriowych, a w południe przejazd do pomników „Głów Prezydentów” i „Szalonego Konia”. Zwiedzanie muzeum indian z plemienia Siuksów, trasy widokowe, piękne góry.
5 dzień (28 września)
Pobyt w pierwszym na świecie Parku Narodowym Yellowstone: obserwacja dzikich zwierząt w naturalnym środowisku, bizony, gejzery, jeziora i wspaniała przyroda gór skalistych.
6 dzień (29 września)
Przejazd przez Wielkie pustynie Nevady oraz góry Sierra Nevada .Nocleg w okolicach Reno.
7 dzień (30 września)
Park Narodowy Yosemite.Wizyta w dolinie Yosemite gdzie wśród największych skał granitowych na świecie podziwiamy najwyższy wodospad w USA. Przejazd trasą widokową z postojami na sesje zdjęciowe. Przystanek przy jednym z najbardziej zachwycających jezior.
8 dzień (01 października)
Rano przejazd do San Francisco na punkt widokowy skąd roztacza się wspaniała panorama na miasto, Zatokę San Francisco z wyspą Alcatraz i Most Golden Gate.Przejazd przez most. Możliwy jest też, krótki przystanek w dzielnicy Fisherman’s Wharf.Przejazd słynną i niezwykle malowniczą trasą widokową wzdłuż wybrzeża Pacyfiku: misja hiszpańska, las z sekwojami, panorama Big Sur, przystanki na punktach widokowych trasy, która uważana jest za jedną z największych atrakcji turystycznych Kalifornii . Nocleg przed Los Angeles.
9 dzień (02 października)
Przejazd do Los Angeles pod słynny napis Hollywood. Punkt widokowy z którego można zobaczyć nie tylko ogromne litery z bliskiej odległości, ale również panoramę miasta.W Mieście Aniołów możliwy jest też krótki przystanek przy Dolby Theatre (miejsce wręczania Oscarów) oraz Alei Gwiazd. W drodze do Las Vegas możliwe zwiedzanie wyjątkowego kowbojskiego „miasta widmo” z kopalnią srebra( uzależnione od czasu przyjazdu). Nocleg w Las Vegas.
10 dzień (03 października)
Las Vegas,Zwiedzanie miasta: Strip- najwspanialsze kasyna, tańczące fontanny, pokazy, przedstawienia i inne atrakcje, czas wolny. Nocleg w Las Vegas przy "Strip" lub w downtown. W tym dniu możliwe jest zorganizowanie wycieczki fakultatywnej do Death Valley(dodatkowy koszt $ 150) lub Doliny Ognia(dodatkowy koszt $90).
11 dzień (04 października)
Przejazd fragmentem historycznej"Route 66" oraz pobyt w Grand Canyon od strony południowej. Wielki Kanion Kolorado uważany za cud natury nr 1 na świecie roztacza z tego miejsca swoje najwspanialsze widoki.( Dla chętnych istnieje możliwość przelotu helikopterem nad kanionem,a dodatkowy koszt biletu wynosi ok.$ 240), Nocleg.
12 dzień (05 października)
Rano przejście niesamowitym Kanionem Antylopy( dodatkowy koszt od ok$60-ok.$120), następnie przejazd do Kanionu Bryce i spacer bezpieczną ścieżką widokową wzdłuż krawędzi jednego z najwspanialszych kanionów w USA. Powrót na nocleg.
13 dzień (06 października)
Od Monument Valley przez Canyonlands do Arches Canyon czyli przejazd przez krainę kanionów i tereny rezerwatu indian Navaho. Przystanki, spacery, zdjęcia w najciekawszych i najsłynniejszych miejscach "Dzikiego Zachodu", malownicze krajobrazy, niesamowite pejzaże! Nocleg.
14 dzień (07 października)
Przejazd przez Góry Skaliste z postojami na sesje zdjęciowe w przepięknych miejscach widokowych,m in. Kanion Glenwood, rzeka Kolorado, nocleg w Kansas.
15 dzień (08 października)
Przejazd przez Wielkie Równiny oraz postój w St.Louis nad rzeką Mississippi, a tam punkt widokowy na "Bramę na Zachód" najwyższy na świecie pomnik symbolizujący jednocześnie granicę Wschodu z Zachodem USA, nocleg.
16 dzień (09 października)
Całodzienna podróż powrotna z częstymi przystankami. Podsumowanie wycieczki ,przegląd zdjęć ,przypomnienie każdego dnia, wymiana kontaktów, wspomnienia miłych wrażeń. Przyjazd na miejsce do Nowego Jorku, New Jersey, Pensylwani w godzinach wieczornych(8-10pm).
Drukuj Plan Wycieczki
 
Copyright © 2010-2022 Ampol Inc.