LAS VEGAS,Kaniony Zachodu USA ,BUSEM / 11 dni
Gdzie, jak, i po co?
Miejsce: Około 15 stanów, Parki Narodowe, Kaniony, Las Vegas celem podroży!
Zakwaterowanie:
Hotele lub motele klasy turystycznej (cena za minimum 2 osoby w pokoju)
Wyżywienie:
własne
Transport:
autokar lub podwyższany minibus.
Rodzaj wyjazdu:
wycieczka objazdowo-krajoznawcza + rozrywka
Udogodnienia:
Okazja!Jedyny w swoim rodzaju wyjazd do Las Vegas i Parków Narodowych ( w tym Wielki Kanion Kolorado) dla tych osób, które "nie lubią" latać samolotem. Minimum 6 Parków Narodowych i Stanowych oraz 4 Kaniony, w tym największa atrakcja Zachodu USA, Kanion Antylopy w programie wycieczki. Poza tym niesamowite Santa Fe, Sedona, historyczna droga 66 oraz podróż najpiękniejszymi trasami widokowymi, a także Góry Skaliste w Stanie Kolorado.
Kawa na ławę!
Cena za osobę:
$ 1590 z noclegami i biletami wstępów.
Cena zawiera: Cena nie zawiera:
• przejazd autokarem lub podwyższanym minibusem (zależy od ilości uczestników),
• 10 noclegów (zakwaterowanie minimum 2 osoby w pokoju, a dopłata do "jedynki" wynosi $ 450),
w hotelach typu Howard Johnson, Super 8, American Best oraz w Las Vegas Hotel-Kasyno
(wszystkie hotele są czyste i dezynfekowane),
• minimum 5 śniadań kontynentalnych w hotelu
( o ile nie będą anulowane z powodu Covid ) ,
• organizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem,
• Koszty biletów wstępu do Parków Narodowych i Kanionów zawartych w programie wycieczki ( oprócz kanionu Antylopy).
• Kosztów wyżywienia(ok.$ 20/osobę/dzień ),
• Kosztów medycznego ubezpieczenia osobistego
( poza wypadkiem komunikacyjnym w czasie
transportu),
• Kosztów biletów do kanionu Antylopy od $60 do $120, (Koszt biletu uzależniony jest od pory dnia i sposobu zwiedzania kanionu),
• Kosztów wycieczek fakultatywnych organizowanych wyłącznie na życzenie uczestników ( Death Valley $150, Dolina Ognia $ 90, Los Angeles $250 ),
• Kosztów wydatków własnych i pozostałych atrakcji,
• Kosztów dodatkowych atrakcji organizowanych na wniosek uczestników ($10 od osoby + bilet wstępu jeśli będzie konieczny ),
• Kosztów wyżywienia. Uwaga! Możliwe, że będą utrzymane restrykcje związane z ograniczeniem dostępu do bazy żywieniowej, w związku z powyższym proponujemy zaopatrzyć się we własny prowiant (przynajmniej na pierwsze 1-2 dni).
W pokojach hotelowych są lodówki, a w większości także kuchenki mikrofalowe i coffee/tea maker.
Podczas wycieczki będą też organizowane przystanki na zakupy w sklepach spożywczych.
Termin:   14 października - 24 października
Uwagi dodatkowe:   Okazja, aby zobaczyć Wielki Kanion i inne piękne krainy zachodu USA oraz Las Vegas , Santa Fe i Sedonę dla tych osób, które nie lubią latać samolotem !!!
Informujemy,ze biuro Ampol nie ponosi odpowiedzialności za niespodziewane zamknięcie jakiejkolwiek atrakcji z programu.
W takim przypadku rozpatrywane będzie uczestnictwo w innych atrakcjach.Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie!
UWAGA! uprzejmie informujemy, że rezygnacja z uczestnictwa 2-3 dni przed wycieczką NIE zobowiązuje biura podróży do zwrotu CAŁEJ kwoty. Jeśli rezygnacja nastąpi w przed dzień lub w dniu wyjazdu, biuro podróży nie jest zobowiązane do zwrotu żadnych pieniędzy. 100% zwrot możliwy jest wyłącznie 14 dni przed wyjazdem. Chyba że na miejsce osoby rezygnującej wpisze się dodatkowy uczestnik, w tej sytuacji zwracamy całą wpłaconą kwotę bez względu na czas w którym dokonano rezygnacji.
UWAGA! Dla wygody oraz komfortu wszystkich uczestników restrykcyjnie będą przestrzegane ograniczenia dotyczące CIĘŻARU, ILOŚCI oraz WIELKOŚCI bagażu !!!
Każda osoba dorosła może posiadać maksymalnie 20 kg bagażu( za bagaż od 21 kg pobierana będzie dopłata $25 za każde 5kg) + bagaż podręczny do 8 kg(plecak lub mała lekka torba podróżna. Praktycznie w każdym hotelu są pralki.
Nie będą zabierane torby lub walizki,których gabaryty będą większe aniżeli wymiary podane obok wg wzoru:
długość bagażu+wysokość bagażu+szerokość bagażu = ok.125 cm( 50 in.) PRZYKŁAD: długość 75 cm, szerokość 30 cm, wysokość 20 cm. czyli 75+30+20=125 cm (razem z kółkami ,raczkami i wszelkimi plastikowymi obręczami walizek).
POWYŻSZE WYMOGI DOTYCZĄ CIĘŻARU, WIELKOŚCI I ILOŚCI BAGAŻU ZARÓWNO W PIERWSZY JAK I OSTATNI DZIEŃ WYCIECZKI.
Co zalecamy zabrać?
*suchy prowiant na 1-szy dzień,
*strój i ręcznik kąpielowy (w większości hoteli jest basen),
*aparaty fotograficzne, kamery video,
zapasowe baterie i karty pamięci (średnia ilość zdjęć, które wykonują uczestnicy wynosi ok. 3 tysiące na osobę),
*znaczki pocztowe,
*ciepłą bluzę,
*pelerynę przeciwdeszczową,
*wygodne obuwie,
*NIE więcej niż jedną koszulkę z krótkim rękawkiem na dzień( w czasie wycieczki jest czas na zakupy ),
*nakrycie na głowę (ochrona przed słońcem),
*uśmiech i pozytywne nastawienie na relaks i wypoczynek !
Plan wycieczki
Dzień wycieczki
Program danego dnia wycieczki.
1 dzień (14 października)
Wyjazd z Nowego Jorku,New Jersey,Pensylwanii w godzinach porannych((5-am-7am).Całodzienna podróż z częstymi przystankami na kawę,lunch itp. nocleg.
2 dzień (15 października)
Do Południa przejazd w kierunku St.Louis, następnie postój nad rzeką Mississippi , punkt widokowy na „Bramę na Zachód” pomnik, który jest symbolem zdobywania "Dzikiego Zachodu".Przejazd fragmentami historycznej "Route 66", nocleg .
3 dzień (16 października)
Po śniadaniu przejazd przez Texas (przystanki przy historycznej drodze 66) do Santa Fe w Nowym Meksyku. Zwiedzanie centrum miasta, które stanowi nie tylko stolicę stanu i kultur społeczności tego regionu (Indianie, Hiszpanie, Meksykanie, Amerykanie),ale również największe na świecie skupisko domów pięknej architektury stylu "Adobe". Santa Fe słynie również z kościołów i schodów Świętego Józefa.Następnie czas wolny w zabytkowym rynku gdzie istnieje możliwość zakupu pamiątek od oryginalnych Indian z plemienia Apacze i Navaho oraz spędzenia czasu w licznych galeriach sztuki . Nocleg.
4 dzień (17 października)
Przejazd przez rezerwat Indian.Przystanek w wyjątkowym miejscu otoczonym łukowatymi formacjami skał piaskowych gdzie znajduje się m in. pomnik heroicznego Telegrafisty oraz siedziba zarządu Navajo. Następnie wizyta w przepięknym Canyon de Chelly gdzie można zobaczyć prehistoryczne miasto Indian wybudowane w skałach i przejazd przez Monument Valley z postojem na słynnej drodze znanej m in. z filmu Forest Gump. Jeśli czas na to pozwoli możliwe są do zrealizowania tego dnia te dwie atrakcje. Przejazd szokującymi swoim urokiem, terenami wyżyny Kolorado do Jeziora Pawell'a. Widok na błękitne jezioro z wystającymi piaskowcami złocistymi i potężną zaporę na długo pozostaje w pamięci. Nocleg.
5 dzień (18 października)
Rano przejście niesamowitym Kanionem Antylopy (dodatkowy koszt biletu $60-$120). Spacer poprzez ten cudowny Kanion uważany za największą atrakcję turystyczną Zachodu USA jest wyjątkowym przeżyciem oraz pozostawia niezapomniane wrażenia. Następnie wjazd do Wielkiego Kanionu Kolorado. Pobyt w najpiękniejszych punktach widokowych tego cudu natury nr.1 na świecie od str. południowej krawędzi (istnieje możliwość zorganizowania przelotu helikopterem nad kanionem).Nocleg w oryginalnym miasteczku przy historycznej drodze 66.
6 dzień (19 października)
Rano wizyta w Sedona - mieście w stylu "Adobe" słynącym z niezwykłego skupiska energii spirytualnej. Następnie przejazd do Las Vegas. Po przyjeździe do" Sin City" i po zapoznaniu się z lokalnymi atrakcjami wokół hotelu, zwiedzanie Las Vegas,”Strip” ,najwspanialsze kasyna, pokazy tańczących fontann, nocleg w Las Vegas(2 noce w tym samym hotelu).
7 dzień (20 października)
Zabawa w Las Vegas ,czas wolny. Z Las Vegas możliwa jest też wycieczka fakultatywna (dobrowolna i dodatkowo płatna) do wyboru: 1. Dolina Ognia, spacer wśród fantazyjnych formacji skalnego piaskowca złocistego ( $ 90 ), 3.Death Valley ($150), 4.Los Angeles ($250).
8 dzień (21 października)
Przejazd do DeadHorse na punk widokowy z którego roztacza się wspaniała panorama, nie tylko na zakręt rzeki Kolorado, ale przede wszystkim na cudowną krainę kanionów lub Arches Canyon. Przystanki na zdjęcia w najpiękniejszych miejscach. Kaniony do wyboru, ale jeśli czas na to pozwoli możliwe są do zrealizowania tego dnia te dwie atrakcje. Przejazd na nocleg.
9 dzień (22 października)
Przejazd przez Góry Skaliste, przystanki na sesje zdjęciowe w najciekawszych punktach widokowych, nocleg
10 dzień (23 października)
Przejazd przez Wielkie Równiny amerykańskie , nocleg.
11 dzień (24 października)
Całodzienna podróż z częstymi przystankami na kawę,lunch itp.Przypomnienie i podsumowanie największych atrakcji wycieczki. Powrót na miejsce w godzinach wieczornych( 8-10pm).
Drukuj Plan Wycieczki
 
Copyright © 2010-2022 Ampol Inc.