Floryda i Nowy Orlean: Rozrywkowym Szlakiem. / 16 dni
Gdzie, jak, i po co?
Miejsce: Nashville,Memphis,Nowy Orlean,Floryda.
Zakwaterowanie:
hotele klasy turystycznej
Wyżywienie:
W niektórych hotelach śniadania,pozostałe własne.
Transport:
autobus lub wygodny minibus.
Rodzaj wyjazdu:
wycieczka objazdowa,wypoczynek i zabawa
Udogodnienia:
W cenę wliczono bilety wstępu, które nie są obowiązkowe.
Koszta niewykorzystanych biletów zostaną zwrócone jeśli odpowiednio wcześniej ( minimum 14 dni przed wyjazdem na wycieczkę ) zostanie to zgłoszone organizatorowi.
Kawa na ławę!
Cena za osobę:
$2900
Cena zawiera: Cena nie zawiera:
-Organizacje programu zwiedzania z polskim przewodnikiem,
-Przejazdy ( płatne autostrady, mosty, parkingi ) autokarem lub wygodnym minibusem ( uzależnione od ilości uczestników),
-15 noclegów ( zakwaterowanie minimum 2 osoby w pokoju, a dopłata do "jedynki wynosi $900),
-Minimum 8 śniadań kontynentalnych w hotelu w czasie całego pobytu ( jeśli nie zostana anulowane z powodu restrykcji covid),
-Bilety wstępu do niżej wymienionych atrakcji:
1.Rezydencja Elvisa Presley'a " Graceland",
2.SUN studio,
3.Rezydencja plantatorów,
4.Rejs parowcem po rzece Missisipi i obiad,
5.Rejs statkiem w Miami,
6.Rejs łodzią motorową po Everglades,
7.Wstępy do wszelkich Parków,Narodowych na trasie wycieczki.
Uwaga! W cenę wliczono bilety wstępu, które NIE są obowiązkowe.
Koszta nie wykorzystanych biletów zostaną zwrócone jeśli odpowiednio wcześniej (14 dni przed wyjazdem na wycieczkę ) zostanie to zgłoszone organizatorowi.

-Kosztów biletów lotniczych,
-Kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego(poza wypadkiem komunikacyjnym zgodnego z prawem USA),
-Kosztów pozostałego wyżywienia (ok. $25/dzień/osobę),
-Kosztów wydatków własnych lub innych wymienionych w programie,
-Dodatkowych opłat nie wymienionych w kosztach biletów.
Termin:   12 listopada - 27 listopada
Uwagi dodatkowe:   Uwaga! na tej wycieczce w przedostatni dzień istnieje możliwość wylotu samolotem z Orlando.
UWAGA! Dla wygody oraz komfortu wszystkich uczestników restrykcyjnie będą przestrzegane ograniczenia dotyczące ILOŚCI bagażu oraz WIELKOŚCI bagażu !!!
Każda osoba dorosła może zabrać maksymalnie 20 kg bagażu (ciezar dotyczy zarowno pierwszego jak i ostatniego dnia wycieczki) + bagaż podręczny do 8 kg.
(praktycznie w każdym hotelu są pralki).
Torby lub walizki ,których gabaryty będą większe aniżeli wymiary podane obok NIE BĘDĄ ZABIERANE lub będzie wymagana dodatkowa dopłata w wysokości minimum$ 50 .
Gabaryty wg wzoru: długość bagażu+wysokość bagażu+szerokość bagażu = 122 cm., czyli suma trzech wymiarow nie moze byc wieksza niz 122 cm. Przykład: długość 70cm,szerokość 32 cm, wysokość 20cm czyli 70+32+20=122m
Za każdą nadwagę powyżej 20 kilogramów pobierana będzie dodatkowa opłata w wysokości $25 za każde 5kg.
Firma Ampol nie ponosi odpowiedzialności za niespodziewane zamknięcie obiektów zwiedzanych lub zmiany z powodu np. Covid. , a także przyczyn niezrealizowania programu na ,które organizator nie ma wpływu. Gdyby tak się stało będą proponowane inne atrakcje.
Możliwa jest też zmiana kolejności zwiedzanych miejsc.

Plan wycieczki
Dzień wycieczki
Program danego dnia wycieczki.
dzień 1
Wyjazd rano z okolic Nowego Jorku ( Nowy Jork, New Jersey, Pensylwania) całodzienna podróż z częstymi przystankami na posiłek,kawę, toaletę itp. W zależności od czasu możliwy przejazd przez leśny Park Narodowy Shenandoah ( barwy jesieni).
dzień 2
Przejazd do Nashville,które oprócz tego, ze jest światową stolicą muzyki country, nazywane jest również Atenami południa USA. Czas wolny i zabawa w lokalach z żywą muzyką w rozrywkowym sercu miasta.
dzień 3
Wyjazd do miasta Elvisa Presley'a: Memphis. Zwiedzanie rezydencji "Graceland Mansion", samochody ,odrzutowce, stroje i złote płyty króla Rock and Rolla. Następnie słynne Sun Studio (pierwsze utwory gwiazd muzyki),czas wolny na niepowtarzalnej ulicy ( bary z żywą muzyką, niedrogie restauracje z wyśmienitymi żeberkami, sklepy z pamiątkami muzycznymi).Nocleg.
dzień 4
W drodze do Nowego Orleanu wizyta na historycznej rezydencji plantatorów bawełny i trzciny cukrowej (chaty niewolników) Luizjany. Przyjazd do Nowego Orleanu w godzinach popołudniowych. Po zakwaterowaniu w hotelu krótkie zwiedzanie miasta( Plac Jacksona, Katedra Świętego Ludwika) i słynnej dzielnicy francuskiej powiązane z zapoznaniem się z lokalnymi atrakcjami.Czas wolny, nocleg.
dzień 5
Rejs historycznym parowcem po rzece Missisipi (obiad lub kolacja na statku w akompaniamencie muzyki Jazzowej). Czas wolny ( kluby i lokale z żywą muzyką,kasyno,"rozrywkowe" ulice). Nocleg
dzień 6
Wyjazd w kierunku Florydy. Nocleg w okolicach plaży nad Zatoką Meksykańską.
dzień 7
Wizyta w greckim miasteczku poławiaczy gąbek lub wypoczynek na przepięknej plaży Florydy. Nocleg.
dzień 8
Przejazd w kierunku Miami wybrzeżem Zatoki Meksykańskiej w drodze rejs łodzią motorową tzw airboat po Everglades ( aligatory,fauna i flora Florydy).Nocleg
dzień 9
Całodniowa wycieczka na Key West, a tam dla chętnych istnieje możliwość rejsu stateczkiem ze szklanym dnem na Rafy koralowe ( dodatkowy koszt ok. $60), stare miasto, dom Hemingwaya, bary z żywą muzyką i owocami morza.Nocleg
dzień 10
Całodniowe zwiedzanie atrakcji Miami i okolic, czyli: Rejs statkiem wśród rezydencji milionerów, kubańska dzielnica,nocleg.
dzień 11
Całodniowy wypoczynek na plaży South Miami Beach. Czas wolny w dzielnicy ArtDeco czyli tam gdzie bary,restauracje i muzyka Reagge.Nocleg.
dzień 12
Przejazd w kierunku Daytona Beach. Przystanek na sesje zdjęciowe przy Centrum Lotów Kosmicznych NASA i torze wyścigów samochodowych NASCAR. Po zakwaterowaniu w hotelu przy plaży, czas wolny. Wszystkie pokoje z widokiem na ocean,(3 noce w tym samym hotelu; układ: hotel, baseny, plaża, ocean)
dzień 13
Całodniowy odpoczynek na plaży lub kilkugodzinna wycieczka do Parku oceanicznego Sea World (dodatkowy koszt biletu ok.$150) gdzie można podziwiać pokaz tresury Orek, Delfinów, Słoni morskich.
dzień 14
Przejazd do Orlando do Parków rozrywki rodzinnej Disneya lub Universal Studio,(dodatkowy koszt biletu ok.$150)albo czas wolny na plaży przy hotelu.Wybór należy do uczestników.
dzień 15
Wyjazd z Florydy w kierunku Karoliny Południowej. Nocleg
dzień 16
Całodniowa podroż z częstymi przystankami. Przyjazd w okolice Nowego Jorku wieczorem
Drukuj Plan Wycieczki
 
Copyright © 2010-2022 Ampol Inc.