LAS VEGAS,Parki Narodowe,Kaniony Zachodu USA ,BUSEM / 11 dni
Gdzie, jak, i po co?
Miejsce: Około 15 stanów, Parki Narodowe, Kaniony, Las Vegas celem podroży!
Zakwaterowanie:
Hotele lub motele klasy turystycznej (cena za minimum 2 osoby w pokoju)
Wyżywienie:
własne
Transport:
autokar lub podwyższany minibus.
Rodzaj wyjazdu:
wycieczka objazdowo-krajoznawcza + rozrywka
Udogodnienia:
Okazja!Jedyny w swoim rodzaju wyjazd do Las Vegas i Parków Narodowych ( w tym Wielki Kanion Kolorado) dla tych osób, które "nie lubią" latać samolotem. Minimum 6 Parków Narodowych oraz 4 Kaniony, w tym największa atrakcja Zachodu USA:Kanion Antylopy w programie wycieczki. Poza tym niesamowite Santa Fe, historyczna droga 66 oraz podróż najpiękniejszymi trasami widokowymi, a także Góry Skaliste w Stanie Kolorado.
Kawa na ławę!
Cena za osobę:
$ 1590 z noclegami i biletami wstępów.
Cena zawiera: Cena nie zawiera:
• przejazd autokarem lub podwyższanym minibusem (zależy od ilości uczestników),
• 10 noclegów (zakwaterowanie minimum 2 osoby w pokoju, a dopłata do "jedynki" wynosi $ 450),
w hotelach typu Howard Johnson, Super 8, American Best oraz w Las Vegas Hotel-Kasyno
(wszystkie hotele są czyste i dezynfekowane),
• minimum 5 śniadań kontynentalnych w hotelu
( o ile nie będą anulowane z powodu covid) ,
• organizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem,
• Koszty biletów wstępu do Parków Narodowych i Kanionów zawartych w programie wycieczki
( oprócz Kanionu Antylopy $60-$120).
• Kosztów wyżywienia(ok.$ 20/osobę/dzień ),
• Kosztów medycznego ubezpieczenia osobistego
( poza wypadkiem komunikacyjnym w czasie
transportu),
• Kosztów biletu wstępu do Kanionu Antylopy ($60-$120) wycieczek fakultatywnych organizowanych wyłącznie na życzenie uczestników ( Death Valley $180, Dolina Ognia $ 90, Zapora Hoover'a $ 50 ),
• Kosztów wydatków własnych i pozostałych atrakcji.
• Kosztów wyżywienia. Uwaga! Możliwe, że będą utrzymane restrykcje związane z ograniczeniem dostępu do bazy żywieniowej, w związku z powyższym proponujemy zaopatrzyć się we własny prowiant (przynajmniej na pierwsze 1-2 dni).
W pokojach hotelowych są lodówki i kuchenki mikrofalowe.Podczas wycieczki będą też organizowane przystanki na zakupy w sklepach spożywczych.
Termin:   09 lipca - 19 lipca
Uwagi dodatkowe:   Okazja, aby zobaczyć Wielki Kanion i inne piękne krainy zachodu USA oraz Las Vegas i Santa Fe dla tych osób, które nie lubią latać samolotem !!!
Informujemy,ze biuro Ampol nie ponosi odpowiedzialności za niespodziewane zamknięcie jakiejkolwiek atrakcji z programu.
W takim przypadku rozpatrywane będzie uczestnictwo w innych atrakcjach.Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie!
UWAGA! uprzejmie informujemy, że rezygnacja z uczestnictwa 10 dni przed wycieczką po wpłaceniu całej kwoty lub zaliczki zobowiązuje biuro podróży do zwrotu 50% wpłaconej kwoty.Jeśli rezygnacja nastąpi od 5 dnia do dnia wyjazdu , biuro podróży nie jest zobowiązane do zwrotu pieniędzy chyba że na miejsce osoby rezygnującej wpisze się dodatkowy uczestnik, w tej sytuacji zwracamy całą wpłaconą kwotę.
Plan wycieczki
Dzień wycieczki
Program danego dnia wycieczki.
1 dzień (09 lipca)
Wyjazd z Nowego Jorku,New Jersey,Pensylwanii w godzinach porannych((5-am-7am).Całodzienna podróż z częstymi przystankami na kawę,lunch itp. nocleg.
2 dzień (10 lipca)
Do Południa przejazd w kierunku St.Louis, następnie postój nad rzeką Mississippi , punkt widokowy na „Bramę na Zachód” pomnik,który jest symbolem zdobywania "Dzikiego Zachodu".Przejazd na nocleg. W drodze przystanek na zakupy .
3 dzień (11 lipca)
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Gór Skalistych do Stanu Kolorado. Przyjazd w rejon "Royal Bridge" do niedawna uznawanego za jeden z najwyższych mostów na świecie (prześwit prawie 300m) skąd roztacza się wspaniały widok na kanion rzeki Arkansas. Spacer przez most, a dla chętnych dostępne są liczne atrakcje( bilety wstępu dodatkowo płatne), a więc przejazd kolejką linową lub przelot "zip-line" nad kanionem.Nocleg w Kolorado.
4 dzień (12 lipca)
Przejazd do Parku Narodowego Wielkich Piaszczystych Wydm w Kolorado ,a tam spacery na najważniejsze punkty widokowe tych potężnych wydm otoczonych górami. Następnie pobyt w Santa Fe, nie tylko stolicy kultur społeczności tego regionu (Indianie, Hiszpanie, Meksykanie, Amerykanie),ale również miasta słynącego z pięknej architektury Adobe, kościołów i...schodów Świętego Józefa. Czas wolny w zabytkowym rynku gdzie istnieje możliwość zakupu pamiątek od oryginalnych Indian z plemienia Apache i Navajo oraz spędzenia czasu w licznych galeriach sztuki .Nocleg.
5 dzień (13 lipca)
Przejazd przez rezerwat Indian.Przystanek w wyjątkowym miejscu otoczonym łukowatymi formacjami skał piaskowych gdzie znajduje się m in. pomnik heroicznego Telegrafisty oraz siedziba zarządu Navajo. Następnie wizyta w przepięknym Canyon de Chelly gdzie można zobaczyć prehistoryczne miasto Indian wybudowane w skałach lub przez Monument Valley z postojem na słynnej drodze znanej m in. z filmu Forest Gump. Jeśli czas na to pozwoli możliwe są do zrealizowania tego dnia te dwie atrakcje. Przejazd szokującymi swoim urokiem, terenami wyżyny Kolorado do Jeziora Pawell'a. Widok na błękitne jezioro z wystającymi piaskowcami złocistymi i potężną zaporę na długo pozostaje w pamięci. Nocleg.
6 dzień (14 lipca)
Rano przejście niesamowitym Kanionem Antylopy ( dodatkowy koszt biletu ok.$60-$120). Spacer poprzez ten cudowny Kanion uważany za największą atrakcję turystyczną Zachodu USA jest wyjątkowym przeżyciem oraz pozostawia niezapomniane wrażenia. Następnie wjazd do Wielkiego Kanionu Kolorado. Pobyt w najpiękniejszych punktach widokowych tego cudu natury nr.1 na świecie od str. południowej krawędzi (istnieje możliwość zorganizowania przelotu helikopterem nad kanionem).W drodze do Las Vegas przystanek przy historycznej drodze 66, a po przyjeździe do" Sin City" i po zapoznaniu się z lokalnymi atrakcjami wokół hotelu/kasyna, czas wolny.Nocleg.
7 dzień (15 lipca)
Zwiedzanie Las Vegas,”Strip” ,najwspanialsze kasyna, pokazy tańczących fontann. Jeśli nie będzie restrykcji związanych z pandemią ,nocleg w Las Vegas, w przeciwnym wypadku przejazd na nocleg w kierunku Arizony. Z Las Vegas możliwa jest też wycieczka fakultatywna (dobrowolna i dodatkowo płatna) do wyboru: 1. Dolina Ognia, spacer wśród fantazyjnych formacji skalnego piaskowca złocistego ( $ 90 ), 2.Zapora Hoover'a ( $ 50),3.Death Valley ($180).
8 dzień (16 lipca)
Przejazd do Canyonlands na punk widokowy z którego roztacza się wspaniała panorama na cudowną krainę kanionów lub Arches Canyon. Przystanki na zdjęcia w najpiękniejszych miejscach. Kaniony do wyboru, ale jeśli czas na to pozwoli możliwe są do zrealizowania tego dnia te dwie atrakcje.Przejazd na nocleg do stanu Kolorado.
9 dzień (17 lipca)
Przejazd przez Góry Skaliste, przystanki na sesje zdjęciowe w najciekawszych punktach widokowych, nocleg
10 dzień (18 lipca)
Przejazd przez Wielkie Równiny amerykańskie , nocleg.
11 dzień (19 lipca)
Całodzienna podróż z częstymi przystankami na kawę,lunch itp.Przypomnienie i podsumowanie największych atrakcji wycieczki. Powrót na miejsce w godzinach wieczornych( 8-10pm).
Drukuj Plan Wycieczki
 
Copyright © 2010-2022 Ampol Inc.