Wielki Kanion Pensylwanii/Szklana Kładka / 2 dni
Gdzie, jak, i po co?
Miejsce: Stan Nowy Jork
Zakwaterowanie:
Hotel
Wyżywienie:
własne
Transport:
autobus lub podwyższany minibus.
Rodzaj wyjazdu:
krajoznawczo-przyrodniczy.
Udogodnienia:
Widoki Wielkiego Kanionu Pensylwanii z różnych stron w tym Nowość: wizyta na szklanej platformie i spektakularne krajobrazy z najwyższych punktów widokowych. Kanion Wodospadów natomiast to prawdziwa "gratka" dla miłośników wędrówek górskich i osób spragnionych natury!
Kawa na ławę!
Cena za osobę:
$ 310
Cena zawiera: Cena nie zawiera:
*Przejazd autokarem lub podwyższanym minibusem
(w zależności od ilości uczestników),
*Realizację programu zwiedzania z polskim
przewodnikiem,
*Nocleg w hotelu bardzo dobrej klasy z wysokimi notowaniami pod względem czystości. (zakwaterowanie:minimum dwie osoby w pokoju, a dopłata do "jedynki" wynosi $70),
* Kosztów biletów wstępu na wszystkie atrakcje $20/os.
* Kosztów biletów wstępu na szklaną platformę
(jeśli będzie konieczny) i dodatkowe atrakcje. UWAGA! BILETY WSTĘPÓW NA DODATKOWE ATRAKCJE NIE SĄ OBOWIĄZKOWE!!!
* Kosztów wyżywienia,
* Kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego KL i NW (poza wypadkiem komunikacyjnym w czasie transportu),
* Kosztów nie ujętych w rubryce "Cena zawiera".
* Zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika.
Termin:   21 maja - 22 maja
Uwagi dodatkowe:   Uwaga! możliwa jest zmiana kolejności zwiedzanych miejsc z przyczyn niezależnych od organizatora lub dla wygody uczestników !
Organizator nie ponosi odpowiedzialności w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia obiektów zwiedzanych!
Z powodu wprowadzonych ostatnio restrykcji covid mogą wystąpić problemy z dostępem do bazy żywieniowej (typu ograniczenia w sprzedaży) , dlatego zalecamy zabrać ze sobą własny prowiant/ pożywienie na tą wycieczkę .
Plan wycieczki
Dzień wycieczki
Program danego dnia wycieczki.
1 dzień (21 maja)
Wyjazd z nowego Jorku, Wallington, Linden,Trenton i Filadelfii w godzinach porannych 5-7pm. W czasie podróży organizowane bedą przystanki na toaletę/kawę etc. Przejazd do wielkiego Kanionu Pensylwanii. Ten piękny, największy i najgłębszy Kanion na Wschodnim wybrzeżu oglądać będziemy z punktów widokowych do których prowadzą urocze górskie szlaki wędrówek pieszych. Następnie przejazd do stanu Nowy Jork w okolice jezior paluszkowych. Tutaj czeka nas niezwykły spacer w Kanionie Wodospadów. Spacery organizowane są dla osób w każdej grupie wiekowej i w każdej kondycji fizycznej, ale dla wytrawnych "górali" czekają też trudniejsze szlaki. Przed noclegiem możliwa jest degustacja wina w jednej z wybornych winnic. Nocleg w hotelu z wysokimi notowaniami pod względem higieny i czystości.
2 dzień (22 maja)
Rano po wyjeździe z Hotelu, przejazd do miejsca z którego roztacza się wspaniała panorama na wąwóz i góry Allegheny. Na wysokości ponad stu metrów specjalnym wiaduktem biegnie trasa spacerowa zakończona szklaną platformą. Widoki zapierające dech w piersiach nie tylko dla odważnych, albowiem wstęp na kładkę nie jest obowiązkowy. Następnie przejazd do innego Parku Stanowego w którym znajduje się najwyższy w Pensylwanii punkt widokowy (ok.600 m npm.) na przepiękną dolinę rzeki Susquehanna, która ją wyrzeźbiła . Popularne miejsce dla paralotniarzy. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce ok. godz8-9.30pm.
Drukuj Plan Wycieczki
 
Copyright © 2010-2022 Ampol Inc.