Zachód USA : Nowy Orlean/Texas/Pustynie/Kaniony / 16 dni
Gdzie, jak, i po co?
Miejsce: Nowy Orlean,Texas,Nowy Meksyk,Arizona,Utah,Colorado.
Zakwaterowanie:
Hotel klasy turystycznej ( 2 osoby w pokoju )
Wyżywienie:
w niektórych hotelach śniadania,pozostałe własne
Transport:
podwyższany minibus
Rodzaj wyjazdu:
wycieczka objazdowa i krajoznawcza
Udogodnienia:
Rozbawiony Nowy Orlean, Trudno dostępne i rzadko odwiedzane Parki Narodowe południowego Zachodu USA. Niewyjaśnione światła Marfa w Texasie, Rejony UFO w Nowym Meksyku i Arizonie, piękne Kaniony Utah.
Pustynie,Kaktusy,Rodeo,Tombston, Najsłynniejsze i tajemnicze atrakcje Dzikiego Zachodu. Niepowtarzalna okazja by to zobaczyć.
Kawa na ławę!
Cena za osobę:
$2990
Cena zawiera: Cena nie zawiera:
- Przejazdy podwyższanym minibusem,
- Organizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem/pilotem,
- 15 noclegów (zakwaterowanie minimum 2 osoby w pokoju a dopłata do „jedynki" wynosi $850),
Informujemy, ze noclegi organizowane są w zróżnicowanych hotelach klasy turystycznej np. typu: Super 8 , Best Western, Wyndham Garden , a także kilkugwiazdkowe i „klimatyczne” związane z regionem w którym przebywamy. Wszystkie hotele są oceniane od 4 do 4,6 punktów ( na Max. 5 ) za czystość. W hotelach są lodówki , mikrofalówki, a w niektórych baseny.
- wszystkie bilety wstępu do atrakcji na całej trasie zwiedzania,Uwaga! Bilety wstępu do atrakcji poza Parkami Narodowymi poprzez które przejeżdżamy NIE są obowiązkowe.Osobom, które z nich nie skorzystają biuro podróży zwróci pieniądze ( jeśli to zostanie zgłoszone organizatorowi conajmniej 10 dni przed podróżą).
- W niektórych hotelach śniadania.
-Kosztów ubezpieczenia osobistego ( poza ubezpieczeniem na wypadek komunikacyjny w czasie transportu),
-Kosztów pozostałego wyżywienia i dodatkowych atrakcji,
-Kosztów NIE wymienionych w rubryce „Cena Zawiera”.
-Kosztów możliwych dodatkowych atrakcji i biletów wstępu wymienionych w poniższym programie każdego dnia wycieczki.
Termin:   15 czerwca - 30 czerwca
Uwagi dodatkowe:   UWAGA !
BIURO AMPOL NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA NIE ZREALIZOWANIE PROGRAMU Z POWODU OKOLICZNOŚCI NA ,KTÓRE NIE MA WPŁYWU. NP W PRZYPADKU NIESPODZIEWANEGO ZAMKNIĘCIA, KTÓREGOŚ OBIEKTU WYMIENIONEGO W PROGRAMIE LUB Z POWODU JEGO NIEDOSTĘPNOŚCI.Gdyby tak się stało proponowane będą inne, alternatywne atrakcje.
Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.
Uwaga! Możliwe, że będą utrzymane restrykcje związane z ograniczeniem dostępu do bazy żywieniowej, w związku z powyższym proponujemy zaopatrzyć się we własny prowiant (przynajmniej na pierwsze 1-2 dni). W pokojach hotelowych są lodówki i kuchenki mikrofalowe.Podczas wycieczki będą też organizowane przystanki na zakupy w sklepach spożywczych.
UWAGA! Dla wygody oraz komfortu wszystkich uczestników restrykcyjnie będą przestrzegane ograniczenia dotyczące CIĘŻARU, ILOŚCI oraz WIELKOŚCI bagażu !!!
Każda osoba dorosła może posiadać maksymalnie 20 kg bagażu( za bagaż od 21 kg pobierana będzie dopłata $25 za każde 5kg) + bagaż podręczny do 8 kg.
(praktycznie w każdym hotelu są pralki)
Nie będą zabierane torby lub walizki,których gabaryty będą większe aniżeli wymiary podane obok wg wzoru:
długość bagażu+wysokość bagażu+szerokość bagażu = ok.130 cm( 52 in.) Przykład: długość 80cm,szerokość 30 cm, wysokość 20cm czyli 80+30+20=130 cm (razem z kółkami walizek).
POWYŻSZE WYMOGI DOTYCZĄ CIĘŻARU, WIELKOŚCI I ILOŚCI BAGAŻU ZARÓWNO W PIERWSZY JAK I OSTATNI DZIEŃ WYCIECZKI.
Co zalecamy zabrać?
*suchy prowiant na 1-szy dzień,
*strój i ręcznik kąpielowy (w większości hoteli jest basen),
*aparaty fotograficzne, kamery video,
zapasowe baterie i karty pamięci (średnia ilość zdjęć, które wykonują uczestnicy wynosi ok. 3 tysiące na osobę),
*znaczki pocztowe,
*ciepłą bluzę,
*pelerynę przeciwdeszczową,
*wygodne obuwie,
*NIE więcej niż jedną koszulkę z krótkim rękawkiem na dzień( w czasie wycieczki jest czas na zakupy ),
*nakrycie na głowę (ochrona przed słońcem),
*uśmiech i pozytywne nastawienie na relaks i wypoczynek !
*Cała podróż odbywa się podwyższanym minibusem dzięki temu przejeżdżamy najpiękniejszymi trasami widokowymi w USA i mamy możliwość rozszerzenia zakresu zwiedzania o dodatkowe kaniony oraz atrakcje, których nie ma w programie!
Plan wycieczki
Dzień wycieczki
Program danego dnia wycieczki.
1 dzień (15 czerwca)
Wyjazd z Nowego Jorku, Wallington, Linden, Trenton, Filadelfii w godzinach porannych. Całodniowa podróż z częstymi przystankami (w miarę dobrego czasu możliwa wizyta przy kurorcie znanego z filmu "Dirty Dancing"), Nocleg.
2 dzień
Przyjazd do Nowego Orleanu (2 noce w tym samym hotelu) około 5pm, zwiedzanie Francuskiej Dzielnicy. Czas Wolny. Nocleg blisko Bourbon Str.
3 dzień (17 czerwca)
Czas wolny w Nowym Orleanie , rejs najstarszym pływającym parowcem po rzece Missisipi lunch lub kolacja a stylu Cayun i w akompaniamencie muzyki Jazzowej na żywo.Zwiedzanie "dzielnicy francuskiej" cd. Czas wolny,Nocleg w tym samym hotelu w centrum.
4 dzień (18 czerwca)
Rano wizyta na słynnej Plantacji 300-u letnich Dębów. Zwiedzanie Plantacji i wioski niewolników, śniadanie w stylu Kreolskim lub Cayun'skim na plantacji. Następnie przyjazd do San Antonio w Texasie. Spacer dreptakiem wzdłuż przepięknej River Walk, Nocleg
5 dzień (19 czerwca)
Historyczny Fort Alamo, rejs tratwą po rzece San Antonio. Przejazd z postojami w kierunku Parku Narodowego Big Bend ,postój na punkcie widokowym i do Marfa (być może zobaczymy tam słynne i niewyjaśnione światła UFO?). Nocleg w pustynnym obszarze Texasu.
6 dzień (20 czerwca)
Przejazd w najładniejszą cześć Parku Big Bend z postojami widokowymi i krótkimi spacerami do Kanionu usytuowanego nad Rzeką Rio Grande. Przejazd przez Roswell (stolica UFO). Możliwa jest tez wizyta przy największym na świecie skupisku Potężnych Radioteleskopów (o ile beda otwarte dojazdy do nich).Nocleg.
7 dzień (21 czerwca)
Niezwykłe spacery w dwóch niezwykłych i trudnodostępnych Parkach Narodowych: Jaskini Carlsbad( wejście ze spacerem około 4 godziny) i białych wydm na pustyni White Sands. Wizyta na terenie Parku Narodowego: Guadalupe Mountain.Nocleg.
8 dzień (22 czerwca)
Wizyta w historycznym Tombstone, słynnym z prawdziwego pojedynku rewolwerowców Doc Holliday’a i Wyatt Earp’a przeciwko bandzie w O.K. Coral. Następnie przejazd do Parku Narodowego Kaktusów Saquaro gdzie czeka nas niezapomniany spacer wśród gigantycznych roślin. Wizyta w najstarszej i niezwykłej swoim urokiem misji Hiszpańskiej w Teksasie. Nocleg.
9 dzień (23 czerwca)
Przejazd do Sedony ,stolicy światowych Czakramów , miasta w stylu Adobe ,słynnego również z UFO. W drodze przystanek przy oryginalnych prehistorycznych budowlach tajemniczych Indian Anasazi (Pałac Muntazemy). W Sedonie możliwy jest przejazd Jeepem( dodatkowy koszt około $60/osoby) wśród czerwonych skał, znanych z licznych westernów i obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających. Czas wolny i przejazd na nocleg przy historycznej RT.66.
10 dzień (24 czerwca)
Przejazd w kierunku jednego z najpiękniejszych na świecie Parków Narodowych Kanionu Bryce. W drodze przystanki na punktach widokowych Parku Narodowego Zion (o ile będzie dostępny wjazd) lub wizyta na północnej i trudno dostępnej krawędzi wielkiego Kanionu Kolorado. Następnie spacer po niesamowitych wzgórzach Czerwonego Kanionu. Wieczorem udział w prawdziwym RODEO z ”Dzikiego Zachodu”. Nocleg w krainie kanionów.
11 dzień (25 czerwca)
Rano zejście na dno Kanionu Bryce,niezapomniane spacery i przejazd w kierunku niesamowitego Parku Narodowego Capitol Reef .Przystanki na punktach widokowych.Nocleg.
12 dzień (26 czerwca)
Rano wizyta w Parku Narodowym Arches gdzie czeka nas spacer do najsłynniejszego symbolu Utah "Delicate Arch" , następnie drugi spacer wśród niesamowitych formacji złocistego piaskowca. Przejazd do Canyonlands i przystanek również w najpiękniejszym punkcie widokowym ,skąd roztacza się księżycowa panorama na krainę piaskowych skał. Spacer wzdłuż krawędzi. Nocleg.
13 dzień (27 czerwca)
Przejazd przez Góry Skaliste i Park Narodowy Rocky Mountains. Przystanki w najpiękniejszych miejscach ( m. in. przy jeziorze skąd wypływa Rzeka Colorado) i spacer do jednego z niewielu na świecie"wiszącego" jeziora. Nocleg.
14 dzień (28 czerwca)
Możliwa wizyta w kopalni złota ( dodatkowy koszt ok.$30/osoby)i przejazd przez Wielkie Równiny Kansas ( przystanek w Hays skąd wyruszył ”Tańczący z Wilkami” lub innym historycznym miejscu np. Dodge City ).Nocleg.
15 dzień (29 czerwca)
Całodzienna podróż z częstymi przystankami, przerwana postojem na rzecze Mississippi. Zwiedzanie muzeum pionierów i wyjazd na szczyt słynnego pomnika "Brama na Zachód" (192m.) skąd roztacza się panorama na Wschód i Zachód USA ( dodatkowy koszt biletu ok.$15/os.).Nocleg.
16 dzień (30 czerwca)
Całodzienna podróż z częstymi przystankami, przyjazd do Nowego Jorku wieczorem,
Drukuj Plan Wycieczki
 
Copyright © 2010-2022 Ampol Inc.