Farma Amiszów i Fabryka czekolady w Hershey's / 1 dzień
Gdzie, jak, i po co?
Miejsce: Farma Amiszy
Zakwaterowanie:
brak
Wyżywienie:
wlasne
Transport:
Autokar lub podwyższany minibus.
Rodzaj wyjazdu:
wycieczka objazdowa
Udogodnienia:
Uczta u Amiszów oraz zakupy czekolady i słodyczy w sklepie fabrycznym Hershey's! Dla chętnych istnieje możliwość wizyty w Filadelfii! Dla osób wyjeżdżających z Trenton $20 taniej!
Kawa na ławę!
Cena za osobę:
$ 140
Cena zawiera: Cena nie zawiera:
-Przejazdy autokarem lub podwyższanym minibusem, (zależy od ilości uczestników),
-Organizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem .
-Kosztów biletów wstępu do farmy,na przejazd bryczką lub pociągiem (ok.$35),
-Kosztów medycznego ubezpieczenia osobistego(poza wypadkiem komunikacyjnym w czasie transportu zgodnego z prawem USA) ,
-Kosztów dodatkowych atrakcji,
-Napiwków dla przewodnika i kierowcy .
Termin:   27 listopada
Uwagi dodatkowe:   Możliwe, że będą utrzymane restrykcje związane z ograniczeniem dostępu do bazy żywieniowej, dlatego zalecamy zaopatrzyć się we własny prowiant/wyżywienie na tą wycieczkę.
Uwaga! Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niespodziewane zamkniecie obiektów zwiedzanych.
W takim przypadku będą proponowane inne alternatywne atrakcje.Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.
Plan wycieczki
Dzień wycieczki
Program danego dnia wycieczki.
1 dzień (27 listopada)
Wyjazd z Nowego Jorku ,Wallington,Trenton,Filadelfii w godzinach porannych (6-8am). Przed południem wizyta w farmie Amiszów. Zwiedzanie domu , gospodarstwa rolnego i szkoły ludzi z ugrupowania anabaptystów,żyjących wg.tzw,,Ordnungu'' dla których rozwój cywilizacyjny nie ma znaczenia . Nie używają prądu, elektroniki, przemieszczają się charakterystycznymi bryczkami, zajmują się rolnictwem i rzemiosłem tak jak w 19-tym wieku.Przejazd do sklepu z artykułami spożywczymi Amiszów oraz gospody gdzie dla chętnych organizowana jest uczta (dodatkowy koszt około $ 25) z potrawami Amiszów (o ile nie będzie odwołana z powodu covid-19 ),Istnieje również możliwość przejazdu "amiszowską" bryczką ciągniętą przez konie lub godzinnej podróży zabytkową kolejką wąskotorową wśród gospodarstw Amiszów( dodatkowy koszt około $15-20) . Następnie pobyt w fabryce czekolady Hershey's gdzie uczestnicy podróżując wagonikami obserwują historię powstania i produkcji tej najsłynniejszej czekolady w USA . Mozliwość zakupów w sklepie fabrycznym smacznych słodyczy Hershey's. W tym dniu możliwa jest również krótka wizyta w Filadelfii( dodatkowy koszt $20/osobę): przystanek przy Pałacu Niepodległości (miejsce podpisania Deklaracji Niepodległości i Konstytucji) oraz przy słynnych schodach do Muzeum Sztuki skąd roztacza się wspaniała panorama na miasto (" schody Rocky'ego" ). Wizyta w Filadelfii możliwa jest wyłącznie wówczas gdy czas na to pozwoli i układ godzin będzie korzystny. Przyjazd z powrotem na miejsce w godzinach wieczornych ( 8-10pm)
Drukuj Plan Wycieczki
 
Copyright © 2010-2023 Ampol Inc.